Znao je gdje će Mesi šutnuti penal zbog jedne stvari: Golman Reala otkrio taktiku poslije meča - tako je "začarao" gol!

Argentinac ni na osmom uzastopnom meču protiv Reala nije uspio da zatrese mrežu.

kako je kurtoa odbranio penal mesiju Izvor: Profimedia/Twitter/CBSSportsGolazo/SadaqatullahJr/Printscreen

Fudbaleri Pari Sen Žermena uspeli su da savladaju Real Madrid 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, poslije sjajnog pogotka Kilijana Mbapea u 94. minutu meča.

Taj gol je natjerao i Tjerija Anrija da "poludi", a susret je obilježio i neiskorišćeni penal Lionela Mesija. Poslije meča, Tibo Kurtoa je otkrio kako je znao gdje će Argentinac šutirati!

Golman Real Madrida bio je junak ekipe sve do tog 94. minuta i pogotka koji je ipak srušio "kraljevski klub". On je u 62. minutu bio oči u oči sa Mesijem, uspijevši da mu odbrani udarac sa 11 metara.

Belgijanac je otkrio i kako je birao u koju strani da se baci ne bi li odbranio udarac.

"Očigledno je da Mesi šutira mnogo penala i zato je bilo teško pogoditi gdje će šutirati", počeo je Kurtoa za "BT Sport".

"Promašio je nekoliko penala u njegovu lijevu stranu i mislio sam da je očigledno da će gađati moju lijevu stranu. Možda kroz sredinu, jednom je tako dao gol protiv Lajpciga. Ali rekao sam 'okej, idem u lijevo' i napravio sam dobru odbranu", rekao je Kurtoa.

Da je Kurtoa dobro odradio "domaći zadatak", pokazuje i činjenica da je od prethodnih pet penala, Mesi čak četiri izveo baš tamo gdje mu je Belgijanac odbranio udarac.

Time se nastavila slaba serije Mesija protiv Real Madrida - nije postigao gol na posljednjih osam mečeva protiv "kraljevskog kluba".