Liga Evrope: Barselona golom Toresa izvukla remi protiv Napolija, Rendžers šokirao Dortmund! Sevilja bolja od Dinama

Autor Haris Krhalić

U okviru šesnaestine finala Lige Evrope Barselona i Napoli odigrali su neriješeno, dok je Rendžers ubjedljivo slavio protiv Dortmunda. U duelu Betisa i Zenita pobjedu je odnio španski tim dok je Šerif bio bolji od Brage

Liga Evrope rezultati Izvor: Enric Fontcuberta/EFE

Ekipa Barselone je u okviru šesnaestine finala Lige Evrope, na domaćem terenu, odigrala 1:1 protiv Napolija, dok je ekipa Borusije Dortmund doživjela težak poraz od Rendžersa rezultatom 2:4.

Napoli je u vođstvo stigao u 29. minuti golom Zielinskog, a konačnih 1:1 postavio je Tores golom iz penala u 59. minuti.

Do kraja utakmice Barselone je imala nekoliko dobrih prilika da dođe do potpunog prokreta i pobjede, ali nisu bili precizni te će se o putniku u sljedeću fazu takmičenja odlučivati u revanšu u Italiji.

Meč je obilježila i jedna zanimljiva situacija. Naime, strijelac jedinog gola za Barselonu Feran Tores na svome dresu nije imao grb kluba niti obilježja Nike-a čiju opremu Katalonci nose.

Škotski Rendžers odigrao je birljantnu partiju na gostovanju u Njemačkoj te nanio težak poraz ekipi Dortmunda rezultatom 4:2.

Tavernijer je iz penala pogodio za vođstvo gostiju u 38. minuti, a samo tri minute nakon toga Morelos postiže drugi gol i donosi veliku prednost Rendžersu.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena Lundstram pogađa za 0:3 i muk domaćih navijača, no ubrzo nakon toga Belingeam je smanjio na 3:1.

Nije prošlo previše vremena,a uslijedio je novi šok za domaće. Zagadou postiže autogol za vodstvo gostiju od 4:1, a konačnih 4:2 postavio je Guereiro u 82. minuti.

U sjajnom meču Betis je kao gost pobijedio Zenit rezultatom 3:2, dok je Šerif na svom terenu bio bolji od Brage sa 2:0.

U susretima odigranima u kasnijem terminu vidjeli smo mnoštvo golova i puno uzbuđenja.

Sevilja je na domaćem terenu savladala Dinamo rezultatom 3:1. Rakitić je doveo Andalužane u vođstvo golom u 13. minuti iz penala da bi Oršić u 41. minuti golom vratio stvari na početak. Međutim do kraja prvog poluvremena prvo Okampos u 44. minuti donosi novo vođstvo Sevilji da bi Marsijal u prvom minutu sudačke nadoknade postigao gol za 3:1.

Atalanta je nakon što je gubila od Olimpijakosa u prvom poluvremenu golom Soaresa iz 16. minute, golovima Džimšitija iz 61. i 63. minute stigla do pobjede. Porto je na domaćem terenu savladao Lacio sa dva pogotka Martineza dok je strijelac za Lacio bio Zakanji.

Susret Lajpciga i Real Sosjedada odigran je bez pobjednika. Rezultat je glasio 2:2.