Utakmica godine! Kejn šokirao Siti u 95, sad se pita Liverpul: Derbi za infarkt šampiona Engleske, pamtiće se ovo!

Autor Mladen Šolak

Nevjerovatna utakmica u Mančesteru

Totenhem-pobijedio-Mancester-siti-golom-Harija-Kejna Izvor: Fonet/AP/Jon Super

Ovakva utakmica još nije viđena ove sezone! Totenhem je pobijedio Mančester siti u gostima 3:2 i golom Harija Kejna vratio Liverpul u trku za titulu.

Da situacija bude još gora za "građane", u 92. minutu su izjednačili pogotkom Rijada Mahreza iz penala. Činilo se da će tim Pepa Gvardiole opet da se izvuče, ali je Kejn poslije toga pokazao klasu i zablistao na stadionu na koji je upravo Španac htio da ga dovede prošlog ljeta.

Mančester siti nije izgubio tako kasno postignutim golom još od 2009. i čuvenog pogotka Majkl Ovena u dresu Mančester junajteda na gradskom derbiju. On je pogodio poslije 95 minuta i 27 sekundi igre, a Kejn poslije 94 minuta i 25 sekundi.

Siti - Totenhem 2:3 (1:1)
/Gundogan 33', Mahrez 92' - Kuluševski 4', Kejn 59', 95'/

Pogotkom novajlije iz Juventusa Dejana Kuluševskog i dvostrukog strijelca Kejna, ekipa Antonija Kontea najviše je obradovala Liverpul, koji sada zaostaje za Sitijem šest bodova i ima utakmicu manje. Dva najbolja engleska tima sastaće se opet 9. aprila i biće to izuzetno važan, možda i sudbonosni meč u borbi za titulu.

U prvom meču "Redsa" i "građana", početkom oktobra na Enfildu je bilo neriješeno - 2:2.

"Mislili smo da smo se izvukli. Ako gledate cijeli meč, zaslužili smo da pobijedimo. Ali fudbal je nekad 'lud' i danas smo pravili jeftine greške, davali smo im loptu da trče u kontre i zbog toga smo izgubili", rekao je poslije utakmice kapiten Sitija Ilkaj Gundogan.

"Znamo da je Liverpul uvijek 'tu' i navikli smo na to. Znamo da će uraditi sve što mogu da nam otežaju život koliko god je moguće. Dobra stvar je da će i oni morati da dođu ovdje, na Itihad, ali ipak ima još mnogo da se igra", dodao je on.