Bajern se mučio, gubio, a onda se probudila poljska gol-mašina: Levandovski pogodio 28. put u sezoni

Mučili su se Bavarci u prvom poluvremenu protiv Grojter Firta, ali su u nastavku "dodali gas" i stigli do očekivanog i ubjedljivog trijumfa.

Robert Levandovski Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Blijed je bio Bajern Minhen u prvih 45 minuta duela sa Grojter Firtom, praktično da nije ozbiljno zaprijetio golu rivala, a onda su gosti iznenađujuće poveli.

Dosuđen je slobodan udarac za Grojter Firt, dugo je trajao prekid, a onda je Branimir Hrgota naciljao, lopta je na putu ka golu pogodila Marsela Sabicera, prevarila Svena Ulrajha i zakoprcala se u mreži Bavaraca.

Ali, kratko je trajalo slavlje autsajdera na današnjem meču. Nije prošlo ni pola minuta u nastavku, a Robert Levandovski stigao je do 27. prvenstvenog gola.

Serž Gnabri probio je desnu stranu odbrane rivala, centrirao, loptu je dotakao i Erik Čupo Moting, na kraju je ona stigla do Poljaka, kojem nije bilo teško da je ugura u mrežu.

Činilo se da je lopta možda napustila granice igrališta, ali ne cijelim obimom, pa je gol priznat i fudbalerima Julijana Nagelsmana praktično je ostalo kompletno drugo poluvrijeme da dođu do preokreta.

Očekivano, dogodilo se to vrlo brzo, već u 61. minutu. Ponovo je zakazala desna strana odbrane Grojter Firta, ovaj put Tomas Miler uputio je centaršut, a nesrećni Sebastijan Grizbek, u nastojanju da otkloni opasnost, zatresao je sopstvenu mrežu. I to mu se desilo već drugi put ove sezone!

Zadovoljili su se domaći preokretom, prepustili inicijativu gostima, pa nije bilo mnogo prilika, sve do finiša kada je Levandovski postigao svoj drugi, ukupno 28. gol u sezoni, da bi Čupo Moting u prvom minutu nadoknade stavio tačku na meč 23. kola Bundeslige.

Bavarci sada imaju devet bodova više od Borusije Dortmund, koja će od 17.30 protiv imenjaka iz Menhengladbaha pokušati da smanji zaostatak za liderom, ali i vrati samopouzdanje nakon debakla od Glazgov Rendžersa 2:4 u Ligi Evrope.