Dušan Tadić gol

Spektakl u Ligi šampiona! Golčina Tadića, tinejdžer spasio Junajted: Kakva drama, dva remija i čak šest golova!

Večerašnjim utakmicama kompletiran je prvi dio osmine finala elitnog takmičenja.

Dušan Tadić gol Izvor: Printscreen/Arena Sport

Biće velike drame u revanšima večerašnjih utakmica. Na dva meča u elitnom takmičenju nije bilo pobjednika, ali zabava nije izostala.

Na utakmicama u Lisabonu i Madridu viđeno je šest golova, a s obzirom na to da više nema pravila o golu u gostima jasno je kakvi će trileri biti u Amsterdamu i Mančesteru.

Atletiko Madrid i Mančester junajted su remizirali u Španiji (1:1), a pobjednika nije bilo ni u duelu Benfike i Ajaksa (2:2).

Da Dušanu prija stadion "La Luž", gdje je sa Srbijom obezbijedio plasman na Svjetsko prvenstvo, pokazao je vrlo brzo. U 18. minutu je postigao prelijep pogodak za vođstvo gostiju. Onda je na scenu stupio Sebastijan Aler. Prvo je u 26. minutu zatresao sopstvenu mrežu, a tri minuta kasnije se iskupio i vratio prednost "kopljanicima".

Gol Dušana Tadića
Izvor: YouTube/Arena sport

Benfika je tražila gol po svaku cijenu i za to je nagrađena u 72. minutu kada je Roman Jaremčuk iskoristio lošu reakciju golmana i glavom zatresao mrežu. Ukrajinac je zatim skinuo dres i pokazao grb svoje zemlje i tako im pružio podršku zbog svih tenzija sa Rusijom. Novih promjena rezultata do kraja nije bilo.

U španskoj prestonici je viđen duel dva tima koja su u rezultatskoj krizi. Na kraju nije bilo pobjednika (1:1). Žoao Feliks je već u sedmom minutu sjajno šutirao glavom i uz malu pomoć stative matirao De Heu. Mogao je domaći tim da duplira prednost u nekoliko navrata, nisu u tome uspjeli.

Gol Žoao Feliks

Kazna je stigla u 80. minutu kada je Bruno Fernandeš poslao sjajan pas u prostora, a njegov mladi saigrač Entoni Elanga (18) je sjajno reagovao i poslao loptu iza leđa Jana Oblaka.

Revanš mečevi u Holandiji i Engleskoj na programu su 15. marta.

22:54

KRAJ

Utakmice su završene. Ovo su rezultati:

Atletiko Madrid - Mančester junajted 1:1

Benfika - Ajaks 2:2

22:45

86' - UMALO GOL ATLETIKA

Grizman je pogodio prečku, Atletiko je mogao da povede.

22:39

80' - ELANGA ŠOKIRAO MADRID!

Ronaldo nije uspeo, ali jeste Elanga (18). Tinejdžer Junajteda je iskoristio sjajno dodavanje Bruna Fernandeša i matirao je Oblaka!

Izvor: Printscreen/Arena Sport

22:34

73' - BENFIKA IZJEDNAČILA, PA POLITIČKA PORUKA

U Lisabonu je 2:2! Jaremčkuk je iskoristio odbitak posle odličnog šuta saigrača i loše reakcije golmana gostiju, a on je to pratio i glavom smestio loptu u mrežu. Usledila je nešto duža VAR provera, pa je potvrđeno da nije bilo ništa spornog. Tokom proslave gola je Jaremčuk skinuo dres i na njemu pokazao grb Ukrajine, kao znak podrške za svoju zemlju, jer je on Ukrajinac.

22:25

66' - NERVOZA JUNAJTEDA, UŠAO MATIĆ

U Junajtedu su sve nervozniji, žuti karton je dobio i Rašford. Rangnik je napravio dve promene. Ušli su Matić i Telješ umesto Šoa i Pogbe.

22:19

60' - SVE VIŠE FAULOVA I KARTONA

Sve više faulova i žutih kartona na obe utakmice. Igrači Junajteda su sve nervozniji, pa su Šo i Lindelof "požuteli", dok su u Lisabonu kartone dobili Nunjez i Ramos iz domaćeg tima.

22:12

53' - JOŠ UVEK NEMA PROMENA

Za sada se treneri ne odlučuju na izmene. Nema promena ni na jednoj utakmici.

22:04

46' - UTAKMICE SU NASTAVLJENE

Počelo je drugo poluvreme na obe utakmice.

21:47

POLUVREME

Prvo poluvreme je završeno. Atletiko vodi protiv Mančestera, a Ajaks protiv Benfike.

Atletiko Madrid - Mančester junajted 1:0

Benfika - Ajaks 1:2

21:45

44' - PREČKA!

Prečka je spasila Junajted. Vrsaljko je mogao u završnici prvog poluvremena da duplira prednost, nekoliko centimetara ga je od toga delilo. Vrsaljko je glavom šutirao, pogodio je Lindelofa u glavu, a od defanzivca gostiju se lopta odbila u prečku.

21:40

40' - PROVOKACIJE ATLETIKA

Atletiko, kao i u mnogim mečevima, protestuje na svaku sudijsku odluku i konstantno provocira protivnike. To rade i protiv Junajteda, a deluje da im uspeva pošto su gosti sve nervozniji.

21:32

TADIĆEV POGODAK

Pogledajte i kako je Dušan Tadić postigao gol u Lisabonu.

21:29

29' - AJAKS OPET VODI!

Ajaks ponovo vodi u Lisabonu. Ale se iskupio za autogol! Ovog puta je zatresao pravu mrežu i vratio vođstvo gostima.

21:26

26' - AUTOGOL AJAKSA!

Ajaks je ispustio prednost i to autogolom. Napadač "kopljanika" Sebastijan Ale je posle centaršuta Vertongena smestio loptu u svoju mrežu.

21:23

OVAKO JE FELIKS DAO GOL

Pogledajte i kako je Žoao Feliks postigao gol protiv Mančester junajteda.

21:19

18' - TADIĆ!

Majstorija Srbina! Ajaks vodi, Dušan Tadić je strelac! Pokazao je srpski reprezentativac još jednom da uživa da igra na "La Lužu", tu su "orlovi" obezbedili plasman na Mundijal!

21:15

15' - ZVIŽDUCI ZA RONALDA

Dobro pamte navijači Atletika Ronalda, pa tako svaki put kada dodirne loptu kreću zvižduci za Portugalca.

21:08

7' - ATLETIKO VODI!

Prvi gol pao je u Madridu. Lodi je centrirao, Feliks je "poleteo" i glavom šutirao, lopta je od stative završila iza leđa De Hee.

21:01

1' - KRENULO JE

Utakmice su počele.

20:45

MEČEVI USKORO POČINJU

Obe utakmice u Ligi šampiona počinju u isto vreme - od 21 čas.

20:26

NESTVARNA RONALDOVA STATISTIKA

Ono šta najviše brine navijače Atletika je svakako Kristijano Ronaldo. Zašto? Zato što je neverovatni Portugalac na 35 mečeva protiv "jorgandžija" postigao čak 25 golova.

Izvor: Profimedia