Leao kao "Ševa", ali nedovoljno za trijumf: Milan se opet "okliznuo", a slijedi paklen raspored!

U duelu sa "zebrama", Portugalac je ponovio podvig Andreja Ševčenka ali nije donio trijumf Milanu pred dva velika derbija.

rafael leao u dresu milana Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

Trijumfom nad Sampdorijom prije dvije nedjelje, Milan je zasjeo na vrh Serije A.

I dalje je tu, ali je rezultatima u posljednja dva kola zakomplikovao situaciju u borbi za Skudeto, prvi poslije 2011. godine.

Oba puta je podijelio bodove sa timovima iz donjeg doma – prvo sa Salernitanom, a onda večeras i sa Udinezeom!

MILAN – UDINEZE 1:1 (1:0)
/Leao 30 – Udogi 66/

Kojim god danom Milan igrao u Seriji A, Andrej Ševčenko je pogađao.

Do večeras je bio jedini u istoriji rosonera kojem je to pošlo za rukom, a večeras je na San Siru dobio "konkurenciju" u liku Rafaela Leaa.

Portugalski krilni napadač prekinuo je "uspavanku" na San Siru poslije trideset minuta, ali je taj gol bio dovoljan samo za remi, drugi Milana u isto toliko posljednjih kola.

Rosoneri sada imaju tri boda i dvije utakmice više od Intera, koji kasnije tokom večeri treba da odigra svoj meč 27. runde, protiv Đenove na "Marasiju", te će imati šansu da se bodovno izjednači sa vječitim rivalom na vrhu tabele.

Upravo će nerazuri biti naredni rival Milana, u utorak u Kupu Italije, a onda u narednom kolu slijedi okršaj sa Napolijem u Seriji A.

Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

Zato je, poslije remija sa Salernitanom, za Piolija i ekipu bilo od ogromnog značaja da meč da "zebrama" pred domaćom publikom završe pobjedom, ali u duelu sa još jednim timom iz donjeg dijela tabele Milan nije znao da nađe put do pobjede.

Osmim golom u sezoni, Rafael Leao se izjednačio sa Zlatanom Ibrahimovićem, koji ni večeras nije mogao da pomogne saigračima zbog povrede, a poentirao je 15 minuta prije odlaska na odmor.

Oslobodio se čuvara na lijevoj strani, gosti su smatrali da je to učinio uz prekršaj, ali za glavnog arbitra i one u VAR sobi nije bilo dileme.

Kao da je bio zadovoljan stečenim u prvom dijelu, Milan je "nestao" sa terena u prvih 20 minuta drugog poluvremena – i to mu se obilo o glavu.

U gužvi pred golom Majka Manjana, najbolje se snašao 19-godišnji defanzivac Destini Udogi, a za razliku od Leaovog, njegov gol se provjeravao...

"Na prvu" je djelovalo da je rukom sproveo loptu u mrežu, ali se poslije pregledanja snimka utvrdilo da to nije bio slučaj, za novi veliki bod Udinezea u borbi za opstanak, poslije onog iz prošlog kola (1:1), u duelu sa Lacijom.