Katai "probušio" mrežu Partizana - sad je isti kao Dejan Stanković: Na terenu nema boljeg od njega, a juri legende!

Autor Nikola Lalović

Aleksandar Katai ponovo daje gol u derbiju i sve više napreduje na vječnoj listi.

Katai četiri gola u vječitom derbiju Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je došla do velike prednosti u prvom poluvremenu "vječitog derbija" pošto je posle uvodnog gola koji je bio delo Ohija Omoižuanfa drugi gol u 42. minutu dao Aleksandar Katai.

A "desetka" Zvezde je time samo nastavila svoj niz u derbijima! Kataiju je ovo bio četvrti gol u mečevima sa Partizanom čime je postao najbolji strijelac među trenutno aktivnim fudbalerima u redovima oba najveća srpska kluba.

Svoj prvi pogodak Katai je dao 12. septembra 2015. godine kada je Crvena zvezda nas "Marakani" bila bolja sa 3:1. Sljedeći put je bio precizan 18. oktobra 2020. godine kada je donio remi svom timu u Humskoj 1:1, a postigao je gol i u septembru 2021. godine takođe u Humskoj, u posljednjem meču ova dva tima.

Pogledajte

00:25
Gol Kataia 2:0 Zvezda
Izvor: Arena Sport

Sa četiri gola na derbijima on je uspio da se izjednači po broju pogodaka sa jedne strane sa Mihajlom Pjanovićem, Dejanom Stankovićem i Milošem Šestićem, a sa druge strane sa Sašom Ilićem, Predragom Mijatovićem, Mateom Kežmanom i Draganom Manceom.

Ukoliko postigne peti pogodak izjednačiće se sa Duletom Savićem, Stjepanom Bobekom i Prvoslavom Mihajlovićem, a rekord Marka Valoka sa 13 golova u derbijima će još dugo stajati...