Borusija Dortmund odigrala neriješeno protiv Augsburga: Bajern na plus osam!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Borusije Dortmund odigrali su neriješeno protiv ekipe Augsburga. Rezultat je glasio 1:1.

Borusija Dortmund Augsburg 1:1 24.kolo Bundesliga Izvor: Sascha Schuermann/AFP Pool

Fudbaleri Borusije Dortmun su u okviru 24. kola Bundeslige odigrala neriješeno protiv ekipe Augsburga. Ovaj rezultat najviše ide u prilog ekipi Bajerna koji sada ima osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borusiju

Borusija Dortmund – Augsburg 1:1 (1:0)
/Azar 35 – Sarenren-Baze 78/

U 10. minuti prva prilika na utakmici. Gregorič je nakon kornera Augsburga šutirao glavom, ali je lopta otišla malo pored gola.

Prva prava prilika za Dortmund i pogodak. Torgan Azar je u 35. minuti sa nekoliko lijepih driblinga prošao kroz odbranu Auzburga i fenomenalnu solo akciju krunisao golom – 1:0.

Do kraja prvog dijela utakmice izostale su prave prilike te se rezultat nije mijenjao.

U nastavku su fudbaleri Borusije imali prvu šansu. Malen je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali Gikevič je uz pomoć prečke zaustavio ovaj udarac.

U 78. minuti nakon par odbijeni lopti, Sarenren – Baze glavom zakucava loptu od prečku za izjednačenje – 1:1.

Igrao se 86. minut kada je Moukoko mogao do gola, ali je odbrana Auzburga odrično reagovala i izblokirala udarac.

U drugoj današnjoj utakmici Bundeslige odigranoj u nešto ranijem terminu Bohum je na domaćem terenu poražen od Lajpciga.Dugo su se gosti mučili, ali su golom Nkunkua iz 82. minute stigli do tri boda.