Serija A ima novog lidera: Napoli pobjedom nad Lacijom zasjeo na vrh tabele!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Napolija savladali su ekipu Lacija rezultatom 1:2 i zauzeli vrh tabele!

Napoli bolji od Lacija  Izvor: Ettore Griffoni/Shutterstock

Fudbaleri Napolija su u okviru 27. kola Serije A savladali ekipu Lacija rezultatom 1:2. Napoli je ovom pobjedom zauzeo prvo mjesto na tabeli i ima isto bodova kao i Milan te dva boda više od Intera koji ima i utakmicu manje.

Lacio – Napoli 1:2 (0:0)
/Pedro 88 – Insinje 62, Ruiz 90+4/

U prvoj minuti Lacio je imao priliku preko Ćire Imobila, ali je Ospina zaustavio ovaj udarac.

U 6. minuti Luis Alberto se našao u odličnoj prilici. Anderson je ubacio loptu sa desne strane, a Španac je sa pet metara šutirao pored gola i ako je bio neometan.

Igrao se 41. minut kada je Sergej Milinković-Savić probio po lijevoj strani te prošao pored Rahmanija, ali je njegov udarac zaustavio Ospina.

U nastavku se nastavila dobra igra Lacija. Igrao se 52. minut kada je Felipe Anderson odlično šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je Ospina ponovo bio na visini zadatka.

U 59. minuti Sergej Milinović-Savić je ponovo dobro šutirao, ali Ospina još jednom brani.

A onda je uslijedila kazna za sve promašaje ekipe Lacija.

U 62. minuti nakon pogreške Patrika, Insinje šutira sa 25 metara i pogađa desni ugao gola za 0:1. Bio je to njegov sedmi pogodak ove sezone u Seriji A.

Sedam minuta kasnije Insinje postiže još jedan pogodak, ali ovog puta sudija je poništio ovaj gol zbog ofsajd pozicije.

U 80. minuti Napolitano je istrčao sam pred Strakošu i bio u prilici da stavi tačku na ovaj meč, ali golman Lacija je zaustavio njegov udarac.

Dvije minute kasnije Pedro je uputio dobar udarac koji zaustavio, večeras jako raspoloženi, David Ospina.

U 88. minuti Pedro je uputio udarac lijevom nogom sa ruba šesnaestarca i pogodio za 1:1.

U sudačkoj nadoknadi Ruiz na asistenciju Insinjea pogađa za konačnih 1:2.