Strahinja Pavlović se muči, zamijenjen u 26. minutu! Kod Piksija igra, ali u klubu mu ne ide

Autor Haris Krhalić

Njegova ekipa uspjela je da se oporavi u nastavku susreta i osvoji bod.

Strahinja Pavlović problemi u klubu Izvor: MN PRESS

Loša noć za Strahinju Pavlovića! U reprezentaciji Srbije je često standardan, igrao je redovno u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u timu Dragana Stojkovića, ali na klupskom planu mu baš ne ide.

Nekadašnji defanzivac Partizana je iz Monaka otišao na pozajmicu u Bazel ne bi li dobio veću minutažu, ali je u četvrtak uveče bio zamijenjen već u 26. minutu i to poslije dva primljena pogotka njegovog tima.

Bazel je ugostio Sankt Galen u važnom susretu u borbi za drugo mjesto na tabeli švajcarskog šampionata, ali u razmaku od dva minuta, gosti su postigli dva pogotka.

Prvo je Žeremi Giljemeno postigao gol u 20. minutu meča. Izgubio je sprint u toj situaciji, čuvar mu je pobjegao i potom zatresao mrežu. Kod drugog pogotka nije bio jedini krivac, ali je bio loše pozicioniran kada je Kvadvo Dua povisio na 2:0.

I samo nekoliko minuta nakon toga, trener Bazela Giljermo Abaskal ga je zamijenio, poslavši na teren Vautera Burgera. Bazel u nastavku jeste bolje zaigrao, pošto su stigli do izjednačenja poslije dva pogotka Fjodora Čalova.

Na kraju podjela bodova u Bazelu, ali kako stvari stoje, Pavlović će ovaj susret željeti da zaboravi...