"Stara dama" se namučila protiv Specije: Morata strijelac jedinog gola na utakmici

Autor Haris Krhalić

Juventus je na domaćem terenu slavio protiv Specije rezultatom 1:0.

Juvetus Specija 1:0 28. kolo Serija A Izvor: Profimedia

Juventus se na domaćem terenu namučio protiv Specije, ali na kraju ipak stigao do važna tri boda. Stara dama sada ima pet bodova manje od prvoplasirane ekipe Intera. S druge strane, bio je ovo četvrti vezani poraz Specije u Seriji A.

Juventus – Specija (1:0)
/Morata 21/

Prva prava prilika za Juventus i odmah pogdak. U 21. minuti golman Specije Provedel je loše ispucao loptu, Vlahović je dodao do Lokatelija koji je uposlio Moratu, a španski napadač bez problema pogodio za 1:0.

Kvadrado je u 33. minuti imao dobru priliku kada se našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali njegov udarac brani Provedel.

U 51. minutu Specija je imala odličnu priliku. Glavom je šutirao Agudelo, ali Ščešni fantastičnom intervencijom spašava ekipu iz Torina.

Igrao se 80. minut kada je Agudeli ponovo izašao sam pred Ščesnija, ali Poljak ponovo brani.

U sudačkoj nadoknadi Kvadrado je probio po desnoj strani i ubacio za Moratu, ali je napadač promašio loptu.

Dušan Vlahović je odigrao 85 minuta i zaradio žuti karton u 57. minuti.