Lautaro prekinuo golgeterski post: Het-trik Martineza, Džeko dvostruki strijelac i asistent!

Napadač Intera prije večerašnjih golova posljednji put protivničku mrežu tresao je 17. decembra prošle godine, takođe u duelu sa Salernitanom. Nakon njegova tri gola, probudio se i Edin Džeko.

Lautaro Martinez Izvor: Shutterstock

Kada je 17. decembra prošle godine u visokoj pobjedi Intera protiv Salernitane 5:0 Lautaro Martinez postigao 11. gol u sezoni, malo ko mogao je očekivati da će nakon toga proteći dva i po mjeseca dok se Argentinac ponovo upiše u strijelce.

I učinio je to konačno večeras, ponovo protiv istog rivala. I to tri puta!

Martinez je prvo uzdrmao prečku, a nedugo zatim konačno je uspio da savlada protivničkog čuvara mreže, pa su tako "nerazuri" poslije skoro sedam sati stigli do gola. Burno je proslavio pogodak i bilo je jasno koliko mu znači što je konačno, poslije 425 minuta, pronašao put do protivničke mreže.

Osam mečeva Martinez je bio bez gola, a kao da je večeras odlučio da sve to nadoknadi, pa je u 40. minutu postigao još jedan. I ovaj put na asistenciju Nikola Barele.

Bio je to njegov jubilarni, 50. gol u Seriji A!

U drugom poluvremenu stigao je i 51. Ovaj put asistent je bio Edin Džeko, a raspoloženi Južnoamerikanac kompletirao je het-trik.

A poslije asistencije, bh. reprezentativac odlučio je da sam završava akcije, pa je pogađao u 64. i 69. minutu.

Izvor: Shutterstock

Vezao je tim Simonea Inzagija čak pet utakmica bez pobjede računajući sva takmičenja, pa je večerašnji duel sa "davljenikom" Serije A bio idealna prilika da se prekine "post". I učinili su to na pravi način, "preslikanom" pobjedom 5:0 protiv slabašne Salernitane kao i jesenas.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!