Mašina iz Bergama ponovo melje: "Poker" u mreži Sampdorije!

Poslije pet prvenstvenih utakmica bez pobjede, "boginja" sav bijes iskalila na Sampdoriji.

Atalanta Izvor: Shutterstock

Tek drugi prvenstveni trijumf Atalante u 2022. godini!

Tim iz Bergama nanizao je pet mečeva bez pobjede u Seriji A, osvojena su samo tri od mogućih 15 bodova, pa je duel sa Sampdorijom bio od izuzetne važnosti za "skvadru" Đan Pjera Gasperinija.

A njegovi izabranici na najbolji mogući način izborili su se sa pritiskom.

Sjajno su otvorili meč i već u 6. minutu poveli golom Marija Pašalića, da bi nedostižnu prednost na isteku pola sata igre donio Teun Kopmejners. Kažemo nedostižnu, jer tim iz Đenove nije pokazao apsolutno ništa, naročito u prvih 45 minuta.

Zanimljivo da je meč umjesto Pašalića trebalo da započne Ruslan Malinovski. Ukrajinac je nedavno skrenuo pažnju na sebe zbog poruke na dresu, a sada se povrijedio na zagrijavanju, pa je na teren od prvog minuta morao Hrvat.

Iako se Sampdorija otvorila u nastavku, drugi gol Kopmejnersa u 61. minutu srušio je sve njihove nade da mogu stići protivnika u posljednjem meču 27. kola Serije A. Tačku na fenomenalnu partiju Atalante stavio je Aleksej Mirančuk par minuta pred kraj meča, kada je nanizao par protivničkih igrača, a onda sjajno pogodio za konačnih 4:0.

Atalanta se ovim trijumfom približila Juventusu na tri boda zaostatka, uz meč manje, pa je četvrta pozicija, koja vodi u Ligu šampiona, i dalje realan cilj "boginje".

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!