Krupa se "petardom" vratila na čelo tabele: Het-trik Ognjena Krnjete

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Krupe su na domaćem terenu savladali ekipu Budućnosti rezultatom 5:0. Heroj današnje pobjede bio je Ognjen Krnjeta sa tri gola.

Krupa Budućnost 5:0 Prva liga RS Izvor: Promo/FK Krupa

FK Krupa je u okviru 18. kola Prve lige Republike Srpske slavila protiv ekipe Budućnosti rezultatom 5:0. Fudbaleri Krupe su se tako pobjedom vratili na prvo mjesto tabele, koje je juče preuzela ekipa Slobode iz Novog Grada.

Podsjećamo, Novljani su "minimalcem" savladali dubički Borac (1:0), a "krivac" za takav rasplet bio je Mateja Dodig, koji je već u 17. minutu praktično zapečatio sudbinu Dubičana.

FK Krupa – FK Budućnost 5:0 (3:0)
/Krnjeta 5,8, 42, Rudan 83, Mrzić 86/

Domaća ekipa je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu. Igrao se peti minut kada je Krnjeta postigao pogodak za vođstvo. Samo tri minute kasnije isti igrač stiže i do drugog gola.

Mreže su mirovale sve do 42. minute kada je Krnjeta ponovo postigao pogodak - 3:0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo velike promjene. Krupljani su nastavili sa svojom dominacijom, a u 83. minuti su stigli i do novog gola. Strijelac je bio Rudan. Tri minute kasnije Srđan Mrzić postavlja konačnih 5:0

Krupljani su ovim trijumfom stigli do 14 pobjede ove sezone i boda više od Slobode. Na trećoj poziciji nalazi se ekipa Sloge iz Doboja koja ima tri boda manje od prvoplasirane ekipe. Tim Budućnosti trenutno zauzima posljednje mjesto na tabeli sa samo sedam bodova te je najozbiljniji kandidat za ispadanje u niži rang.

Krupa u idućem kolu gostuje kod Slavije, dok ekipa Budućnosti dočekuje Tekstilac iz Dervente.