Zvezda pobjegla Partizanu na 3 boda! Laka pobjeda pred pauzu: Stanković pružio šansu i mladima, a "veterani" presudili!

Autor Haris Krhalić

Crvena zvezda je ostvarila rutinsku pobjedu protiv Kolubare i pobegla Partizanu na tri boda, najmanje na 24 sata.

Crvena zvezda Kolubara 3:0 Superliga Srbije Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Crvena zvezda je bez ikakvih problema savladala Kolubaru 3:0 (2:0) i tako sa osmijehom na licu otišla na zasluženu pauzu, a odmor bi dodatno mogao da im uljepša Partizan. Zvezda je sada na tri boda ispred "vječitog" rivala, a da li će tako i ostati zavidsi od meča koji crno-bijeli u ponedjeljak igraju u Surdulici.

Stankovića je da na njegovu ekipu nije uticala utakmica protiv Rendžersa, na kojoj su se pošteno ispromašivali i ispali iz Evrope, pa takve vrste nervoze nije bilo pred golmanom Popovića.

Prvi gol na meču vidjeli smo u 29. minutu kada je Ben na drugoj stativi lako ubacio loptu u mrežu, nakon haosa koji je Rodić napravio u odbrani Kolubare, dok je u posljednjim trenucima prvog poluvremena pogodio i lijevi bek Zvezde. Rodić je snažno šutirao i potvrdio da je u odličnoj formi.

Sve je završeno u 70. minutu kada je Ohi, nakon najlepše akcije na utakmici, a sem jedne intervencije Borjana nakon šuta Andrića - Zvezda nije imala preveliki problem da odoli Kolubari.

Važna vijest je da Stanković dao šansu i mladim igračima, pa je susret počeo Nemanja Motika i ostavio odličan utisak, da bi u nastavku zaigrali Nikola Stanković, Andrej Đurić i Andrija Radulović. Trener crveno-bijelih je odlučio da se čak i "zaigra" u novoj formaciji, idealan je trenutak, pa je Zvezda probala i sa trojicom štoper.