Kompletirano 23. kolo Premijer lige BiH: Široki Brijeg minimalnom pobjedom savladao Slobodu

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Širokog Brijega su na "Pecari" savladali ekipu Slobode rezultatom 1:0.

Široki Brijeg Sloboda 1:0 Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Utakmicom između Širokog Brijega i Slobode kompletirano je 23. kolo m:tel Premijer lige BiH. Širokobriježani su na domaćem terenu savladali goste iz Tuzle rezultatom 1:0.

Bila je ovo deseta vezana utakmica u Premijer ligi BiH na kojoj Sloboda nije upisala pobjedu. Tuzlaci su posljednji put slavili u oktobru prošle godine kada su bili bolji od Radnika. S druge strane, ekipa sa „Pecare“ stigla je prvog trijumfa nakon pet kola.

Široki Brijeg – Sloboda 1:0 (0:0)
/Blagaić 64/

Prvu priliku na utakmici imala je Sloboda u 12. minuti. Šutirao je Maksimović, a lopta je nako udarca pogodila vanjski dio mreže.

U 28. minuti Sloboda je imala odličnu šansu da stigne do prednosti. Fudbaleri domaće ekipe pogriješili su na svojoj polovini,a Alić i Beganović su krenuli u kontru dva na jedan. Međutim, zakomplikovali su ovu priliku te je na kraju Beganović loše šutirao.

Kazna je mogla doći samo minutu kasnije. Šutirao je Ikić, ali je lopta pogodila prečku. U 36. minuti nova prilika za domaću ekipu. Ikić se ubacio iza Ćivića i šutirao sa dva metra, ali je Bukvić zaustavio ovaj udarac.

Treći duel Širokog i Slobode ove sezone i u pet odigranih poluvremena nije bilo gola. Prva dva meča ove sezone završena su 0:0 kao i večerašnje poluvrijeme.

Na samom početku drugog dijela velika prilika za Široki. Prvo je Bukvić zaustavio Lukića, a potom je Vukoja promašio prazan gol. Dvije minute kasnije večeras fenomenalni Bukvić ponovo brani. Ovaj put zaustavio je pokušaj Ikića.

Zanimljiv je podatak da je nakon sat vremena igre Široko Brijeg izveo 11 kornera, a Sloboda nijedan.

U 64. minuti Širokobriježani konačno stižu do gola. Jakov Blagaić je nadvisio odbranu Slobode i pogodio za, ispostaviće se kasnije, konačnih 1:0.

Ekipa Širokog Brijega nakon ovog kola zauzima šestu poziciju sa bodom manje od Željezničara te tri boda manje od četveroplasiranog Sarajeva. Tuzlaci zauzimaju sedmu poziciju sa bodom više od Veleža.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Mujan, Blagaić, Bosančić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Musa, Ikić.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Čivić, Ramić, Beganović, Kurtalić, Alić, Maksimović, Osmić, Predragović, Karišik.