Ženski "El Klasiko" spektakularniji od muškog: 91.553 gledaoca za svjetski rekord, sedam golova i bomba sa 40 metara!

Autor Nebojša Marković

Dva prelijepa pogotka viđena su u ludom meču četvrtfinala Lige šampiona između Barselone i Real Madrida.

ženski el klasiko oborio svjetski rekord  Izvor: Twitter/@DAZNFootball/Printscreen

Vidjeli smo nedavno nevjerovatan "el Klasiko" u Madridu, kada je Barselona ponizila Real Madrid, razbivši ih 4:0 na njihovom "Santijago Bernabeuu".

Ali sada smo u ženskom fudbalu vidjeli potencijalno još luđi "el klasiko", pošto je u duelu dama viđeno sedam golova, evrogol sa 40 metara i postavljen svjetski rekord po broju gledalaca!

Utakmicu Barselona - Real Madrid u okviru revanš meča četvrtfinala Lige šampiona za žene na stadionu "Kamp Nou" pratilo je 91.553 gledalaca, čime je postavljen rekord u istoriji ženskog fudbala!

Nikada neku utakmicu ženskog fudbala nije uživo gledalo toliko ljudi, a imali su šta i da vide na terenu! Barselona je pobijedila 5:2 i plasirala se u polufinale ukupnim rezultatom 8:3.

Najlepši potez na meču bio je djelo Klaudije Sornose, kada je početkom drugog poluvremena dovela Real u vođstvo od 2:1. Ona je loptu primila gotovo na centru, s par dodira se namjestila na udarac, a onda je sa 40 metara lobovala golmanku Barselone.

Pogledajte tu majstoriju:

Ali nije to bio jedini sjajan potez. Barselona se naljutila zbog tog gola, pa su za samo 10 minuta postigle tri pogotka. No, potez KLaudije Pine iz 55. minuta je takođe zaslužio pažnju.

I ona je uspjela da na sjajan način zatrese mrežu:

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!