rudar prijedor - borac uživo premijer liga bih

Rudar i Borac remizirali 2:2 u odličnom krajiškom derbiju odigranom u Prijedoru

rudar prijedor - borac uživo premijer liga bih Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac ni ovog puta nije pobijedio u Prijedoru, ali će slaviti remi protiv odličnog Rudara.

Prijedorčani su imali vođstvo 2:1 sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade, a onda ispustili cijeli plijen.

Amar Begić pogodio je u 94. za remi 2:2 u odličnom krajiškom derbiju odigranom u subotu na Gradskom stadionu u Prijedoru.

Još jednom je Rudar Prijedor "otkinuo" bodove šampionu BIH, na debiju Nemanje Miljanovića na klupi Borca bilo je 1:1, a sada 2:2, iako je moglo da bude još golova.

Nakon ne pretjerano uzbudljivih prvih 20-ak minuta, domaći fudbaleri su "zakuvali" atmosferu u Prijedoru sa dva pogotka u razmaku od samo pet minuta.

Nakon što je promašio jedan zicer, Jakupović je iskoristio novi poklon nesigurnog Pavlovića i pogodio za 1:0, a nedugo zatim nova loša reakcija odbrane i golmana Borca.

Štoper Milojević dozvolio je Mandiću da se okrene i šutira na ćošku peterca nakon auta i napadač Rudara poslao je loptu u bliži ugao Pavlovićevog gola.

Uslijedila je ofanziva Borca koji je pet minuta prije kraja uspio da smanji na 2:1 i koliko toliko mirnije ode na odmor.

Bila je dobra akcija i ubacivanje Subića i rutinska realizacija Melega koji je šutirao iz prve.

U nastavku odličan fudbal i pregršt prilika, uglavnom ispred golmana Rudara, Nemanje Šćekića, koji bi se uprkos remiju mogoa nazvati junakom Prijedorčana.

U nekoliko navrata Šćekić je fantastičnim odbrana spašavao svoj gol, redali su se Jović, Vojnović i ostali, ali je golman Rudara bio siguran.

Odličnu priliku da riješi pitanje pobjednika imao je Kulenović, međutim, njegov šut odlazi preko gola, što je dalo dodatni vjetar u leđa Borcu.

Banjalučani su napadali sa svih strana, Lukić je u 90. minutu pogodio stativu, potom je Čavić pogodio prečku, a onda se konačno zatresla i mreža.

Čavić je asistirao Begiću za izjednačujući pogodak - 2:2!

Borac je tako izbjegao prvi prvenstveni poraz ovog proljeća, ali je trener Banjalučana ostao bez prvog trijumfa u Prijedoru.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

GOOOL! Rudar - Borac 2:2!

90+4' - IZJEDNAČENJE U PRIJEDORU! Čavić je nakon dobrog driblinga ubacio a Begić glavom poslao loptu u mrežu za 2:2!

16:51

LUKIĆ POGAĐA STATIVU!

90' - Brza kontra Borca, Lukić je bio ispred Šćekića ali je pogodio spoljni dio stative

16:44

Izmjena u Rudaru

Radulović je ušao umjesto Burazora. On već ima žuti karton koji je zaradio zbog prigovora dok se zagrijavao.

16:44

Pokušaj Melega!

82' - Dva pokušaja Melega u razmaku od 20ak sekundi, prvo je Šćekić nejgov pokušaj odbio u korner, a potom je veznjak Borca pokušao nakon kornera, ali preko gola

16:40

Žuti za Kulenovića

Nakon njega i Šćekić je dobio žuti karton, pa će golman Rudara propustiti naredni meč

16:39

Kulenović mogao sve da riješi

77' - Moglo je sve biti riješeno u Prijedoru, dobru akciju domaćih završio je Kulenović, ali njegov šut ipak odlazi tik iznad prečke

16:37

Šćekić brani pokušaj Molsa

76' - Probao je sada Mols, ponovo brani golman Rudara

Burazor!

68' - Burazor je pokušao sa ivice šesnaesterca, Pavlović je odbranio

16:27

Pokušaj Rudara iz daljine neuspješan

16:26

ŠĆEKIĆ!

64' - FANTASTIČNA ODBRANA ŠĆEKIĆA! Sve je dobro uradio Vojnović i gađao rašlje, ali je golman Rudara sjajnom intervencijom ponovo spasio svoj gol

16:24

Škekić brani nemoguće!

61' - Ajaz je centirao na drugu stativu, Jović neometan šutirao ali Šćekić to sjajno brani na samoj liniji!

16:21

Kontranapad Rudara!

Odličan kontranapad Rudara, Kulanović je šutirao, a Subić u posljednjem trenutku izblokirao

šćekić brani!

46' - Meleg je prošao u špesnaesterac i iskosa sa desne strane šutirao, a Šćekić odbio u korner

16:07

Izmjene kod obje ekipe

Kulenović je zamijenio Mandića u ekipi Rudara. Kod Borca umjesto Milojevića u igri je Bošnjak

15:49

Kratak prekid

Kratak prekid u Prijedoru, izgleda da su domaći navijači nečim gađali pomoćnog sudiju. Mujić je upozorio da to više neće dovoliti.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

15:48

Gužva pred golom Borca

42' - Hodžić je ubacio u peterac, velika gužva, ali na kraju od scega samo ofsajd

15:46

GOOOL! Rudar - Borac 2:1!

40' - Borac je smanjio na 2:1. Subić je centrirao a Meleg iz prve poslao loptu u mrežu.

15:43

Amoa prijeti!

39' - Marić je centirao za Amou koji je bio usamljen, napadač Rudara je šutirao glavom ali je lVojnović izblokirao loptu na putu do gola i pokupio ju je Pavlović

15:41

Lukić izblokiran!

37' - Napadač Borca šutirao je nakon ubacivanja Subića koji je u međuvremenu ušao u igru, Danilović to blokira u korner

15:36

Dva vezana kornera za Borac

31' - Asani je izbio loptu u korner nakon ubacivanja iz slobodnog udarca. Potom izblokiran pokušaj Banjalučana, a novi korner nije donio nikakvu opasnost

15:32

GOOOL! Rudar - Borac 2:0!

28' - Rudar vodi 2:0. Mandić se nakon ubačene lopte iz auta odlično zagradio na petercu, uspio da se okrene pored Milojevića i šutira u bliži ugao Pavlovićevog gola.

15:30
15:30

GOOOL! Rudar - Borac 1:0!

23' - Rudar Prijedor vodi 1:0 protiv Borca. Pavlović je loše intervenisao nakon ubačene lopte, lopta se odbila od njega, a Jakupović je to iskoristio i postigao gol za vođstvo Prijedorčana!

15:26

"Lešinari" uz Borac

Fudbaleri Borca imaju veliku podršku svojih navijača koji su stigli u Prijedor. Pogledajte njihov "korteo" u Prijedoru.

15:21

Umalo "slučajan" pogodak

Danilović je na sredini terena intervenisao i izbio visoku loptu, a ona je završila tik pored Pavlovićevog gola

15:19

Šćekić brani!

15' - Najbolja šansa za BOrac. Cucin je probio u šesnaesterac po desnoj strani i vratio povratnu do Melega koji dobro šutira, ali Šćekić brani u korner

15:14

Ofanziva Rudara

8' - Domaći fudbaleri bolje su otvorili meč, a sada je Danilović isprobao šut iz daljine

15:10

Jakupović!

60' - Velika šansa za Rudar! Amoa je centrirao, Pavlović nije najbolje intervenisao i lopta je došla do Jakupovića, na 6-7 metara, ali on ne uspjeva da najbolje zahvati loptu i ona odlazi pored gola

15:07

Počeo je meč u Prijedoru

15:07

Minut ćutanja

Minutom ćutanja pred početak utakmice odana je počast bivšem igraču i trener Borca, Nenadu Gavriloviću koji je preminuo jutros u 75. minutu

14:52

Brkić se povrijedio na zagrijavanju!

Borac će protiv Rudar Prijedora igrati bez Gorana Brkića, koji se povrijedio na zagrijavanju. Umjesto njega meč će početi Amar Begić.

14:07

Evo kako teren trenutno izgleda:

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

14:06

SASTAVI:

Poznati su sastavi za današnji duel:

• RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Asani, Sadiku, Burazor, Mandić, Danilović, Hodžić, Marić, Amoa, Jakupović, Marmat. Trener: Srđan Marjanović.
  • BORAC: Pavlović, Cucin, Kujundžić, Begić, Jović, Mols, Vojnović, Lukić, Meleg, Ajaz, Milojević. Trener: Nemanja Miljanović.
13:58

U toku je čišćenje terena, pogledajte trenutno stanje

13:46

Postoji mogućnost da meč bude odgođen

Ukoliko se ne steknu uslovi za odigravanje utakmice, postoji mogućnost da meč bude prolongiran za 24 časa.

Konačnu odluku o svemu donijeće službena lica na čelu sa glavnim sudijom Elvisom Mujićem iz Banovića, odnosno delegatom Mariom Đuranom iz Modriče.

13:43

Snijeg u aprilu

13:37

Snijeg u Prijedoru

Nešto više od sat vremena ostalo je do početka utakmice u Prijedoru, a na Gradskom stadionu snijeg je prekrio teren. Vidjećemo da li će domaćin uspjeti da osposobi teren za utakmicu koja bi trebalo da počne u15 časova.