Željo ponovo nije uspio da savlada Rudar! Prijedorčani osvojili "veliki" bod koji im malo znači!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Novi remi u duelu Rudara i Željezničara.

Mtel Premijer liga BIH Rudar - Željezničar 0:0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Drugi put zaredom fudaleri Željezničara napuštaju Prijedor bez cijelog plijena.

Nakon remija 2:2 u novembru, kada su se Sarajlije spasile golom u petom minutu nadoknade, ovoga puta Rudar i Željezničar odigrali su 0:0.

Uspjeli su Prijedorčani da drugi put ove sezone zaustave klub sa Grbavice, ali ne i da dođu do pobjede kojom bi se pomjerili sa posljednje pozicije na tabeli.

Smjenjivale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani, najbolje za domaće u prvom poluvremenu promašili su Jakupović i Amoa, a na drugoj strani Kosorić i Štilić, međutim, nije bilo golova.

Golman Rudara Šćekić i na ovoj utakmici bio je odličan, u drugom poluvremenu odbranio je odličnu priliku Resiću, a gosti au pogodili i prečku, da bi seriju promašaja na ovom meču završio Mandić koji je u sudijskoj nadoknadi propustio dobru priliku da donese pobjedu Rudaru.

Nakon ovog remija Rudar je i dalje na samom začelju sa 19 bodova, odnosno jednim bodom manje od Radnika i dva manje od Leotara.