Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Još jedan remi “davljenika” i ekipe koja želi da se približi vrhu tabele.

PLBIH Radnik i Velež remizirali 0-0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon remija bez golova u Prijedoru, istim ishodom završen je duel Radnika i Veleža u Bijeljini.

Radnik i Velež remizirali su 0:0 u meču u kojem je briljirao golman Muminović, koji je odbranio nekoliko zicera i odličnih prilika i spriječio “rođene” da konačno savladaju Bijeljince.

Taj niz Veleža bez pobjede u duelima sa Radnikom sada je produžen na pet mečeva, a reklo bi se da Mostarci mogu da budu i zadovoljnis obzirom da su u prošlom okršaju poraženi.

Ipak nije tako, jer je Velež u petak bio bolji, imao je inicijativu i više prilika, međutim, na golu Radnika je bio odlični Muminović.

Već u šestom minute čuvar mreže domaćih je odlično odbranio šut Pece i odbio loptu u korner nakon kojeg je Velež imao još jednu dobru priliku, ali je Hasanović neometan glavom šutirao pored gola.

U razmaku od samo tri minuta između 25. i 28. Upisao je Muminović odlične dvije intervencije, prvo je paradom odbranio odličan pokušaj Anđušića, a onda nešto kasnije odbranio “zicer” sa desetak metara.

Imao je i golman Veleža Bogdanović posla, ali dosta manje, međutim, u 54. minutu morao je da u posljednjem trenutku skine loptu ispred Pantelića i tako spasi gol.

Ni rezervista Brandao nije imao uspjeha, kada su u pitanju okršaji sa Muminovićem. U 66. minutu Muminović brani njegov šut, a manje od 60 sekundi kasnije pokušaj Anđušića sa desetak metara iskosa.

Do kraja još nekoliko šansi sa istim ishodom, ni Radnik ni Velež nisu uspjeli da stignu do pogotka vrijednog tri boda.

Radnik se samo zahvaljujući gol-razlici pomjerio iz opasne zone, sada je između njega i posljednjeg Rudara ekipa Leotara, ali Trebinjci imaju utakmicu manje.