Krupa kuca na vrata m:tel Premijer lige BiH: Pobjeda protiv direktnog konkurenta, Sloboda promašila penal! (VIDEO)

U deriju 23. kola m:tel Prve lige Republike Srpske Krupa savladala Slobodu.

krupa pobijedila slobodu 1:0 Izvor: MONDO/David Pavlović

U Krupi na Vrbasu odigran je posljednji meč, ujedno i derbi 23. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, u kojem su se sastale dvije prvoplasirane ekipe prvoligaškog karavana, Krupa i Sloboda.

Domaći tim slavio je golom Emanulaha Blaševića već u drugom minutu meča, iako su gosti imali kolosalnu priliku da se nadoknade zaostatak prije odlaska na pauzu.

KRUPA - SLOBODA 1:0 (1:0)
/Blažević 2/

Furiozno su domaći otvorili meč i poveli već u drugom minutu meča, kada je mrežu Novljana zatresao Emanulah Blažević.

Veliku priliku da izjednače gosti su imali u 32. minutu. Arbitar Dragan Kesić iz Gradiške dosudio je kazneni udarac za Slobodu, ali Ljubomir Kovačević nije uspio da pogodi sa "bijele tačke".

Pogledajte

00:10
Kovačević promašio penal
Izvor: MONDO/David Pavlović

Vodila se žestoka bitka u prvom poluvremenu, s obzirom da su bodovi od izuzetne važnosti i jednima i drugima. Dvije ekipe koje pretenduju na titulu zatvaraju 23. rundu, a ostale utakmice odigrane su u subotu.

Rezultati

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, ali ni prilika. Gosti iz Novog Grada imali su blagu terenusku inicijativu, ali nisu uspjeli da je krunišu golom.

S druge strane tim Vladimira Ilića vrebao je svoje prilike iz kontranapada, mogli i do ubjedljivijeg slavlja u finišu meča, kada Miloš Perović nije uspio da pogodi iz izgledne pozicije, ali ostalo je 1:0.

Krupa sada, sedam kola prije kraja sezone, ima četiri boda prednosti nad Slobodom, a u narednom kolu ponovo će igrati derbi. Gostovaće sjajnom timu iz Etno-sela Stanišići, koji je u seriji od pet uzastopnih pobjeda, a na posljednjih 11 mečeva nije upisao poraz!

Najbliži pratioci Zvijezda 09 i Sloga ostvarili su gostujuće trijumfe, pa bismo do kraja sezone mogli da gledamo ozbiljnu borbu za šampionsku titulu i promociju u najviši rang bh. fudbala.

KRUPA: Milošević, Bubić, Blažević (74. Perović), Rudan, Đekić, Vukčević (35. Hadžić), N. Babić, Mitrović, Mrzić (74. L. Babić), Nikodinović (56. Krneta), Vidović. Trener: Vladimir Ilić.

SLOBODA: Trako, Lalić, M. Kovačević, Dodig, Abrego, Samardžić (74. Bogučanin), Lelji, Rašević, Nuhanović, Alvarez, Lj. Kovačević (55. Kesić). Trener: Duško Vranešević.

Budućnost - Sloga 3:7 (1:4)
/Jovičić 42, 47, 65 - Milaković 6, Starčević 22, Bilal 27, Stevanović 34, Marković 57, Ristić 76, Jašarević 86/

Borac - Ljubić 0:1 (0:0)
/Ramirez Urtado 61 ag/

Željezničar Sport tim - Podrinje 2:2 (0:1)
/Baštić 48, 58 - Bokić 34, 75/

Alfa Modriča - Sutjeska 1:2 (0:0)
/Cvijanović 55 - Arbinja 72, Mojović 83/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!