Poznat prvi finalista Kupa BiH: Sarajevo savladalo Igman i u drugoj utakmici

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Sarajeva su prvi finalisti Kupa BiH.

Igman Sarajevo 0:2 Kup BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U revanš susretu polufinala Kupa BiH između Igmana i Sarajeva, "bordo" tim slavio je sa rezultatom 4:0 i tako ovjerio plasman u finale Kupa BiH. Utakmica je odigrana na Grbavici zbog činjenice da stadion Igmana ne ispunjava uslove za ovaj nivo takmičenja.

Podsjećamo, Sarajevo je u prvoj utakmici slavilo sa 2:0 (1:0) golovima Daniela Avramovskog i Hamze Čatakovića te su tako sa ukupnim rezultatom 4:0 bili bolji od federalnog prvoligaša.

FK Igman Konjic – FK Sarajevo 0:2 (0:1)
/Velkoski 28, Varešanović 90+2/

U 16. minuti vidjeli smo prvi udarac u okvir gola. Šutirao je Bešagić, ali je golman Sarajeva, Belmin Dizdarević, zaustavio ovaj udarac.

Sarajevo iz prve prave prilike stiže u vođstvo. U 28. minute Bagarić je sjajno probio po desnoj strani i uposlio Velkoskog koji neometan pogađa za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli puno uzbuđenja pa je i rezultat ostao nepromijenjen.

Na otvaranju drugog poluvremena Igman je preko Nermina Alagića zaprijetio „gostima“, ali Dizdarević brani. Uzvratilo je Sarajevo preko Rijada Kobiljara, međutim njegov udarac je završio pored gola.

U 54. minuti fudbaleri Igmana su odigrali dobru kontru, Hrelja je sve dobro uradio te uposlio Ljucu koji gubi loptu u presudnom trenutku. Bila je ovo dobra prilika za izjednačenje.

Nastavak je donio mirniju igru. Sarajevo je imalo priliku u 78. minutu kada je nakon slobodnog udarca, Šećerović odlično ubacio loptu u peterac, ali je Palić loše šutirao. S druge strane Ljuca je bio u dobroj prilici, ali je odbrana Sarajlija u posljednjem trenutku to izbacila u korner.

U sudijsko nadoknadi Dal Varešanović postavlja konačnih 0:2.

U drugom polufinalnom susretu se na Tušnju sastaju Tuzla siti i Velež, a Mostarci su već odradili ogroman posao s obzirom da su u prvoj utakmici slavili sa 4:0.

Igman: Ćeman, Alagić, Duraković, Ćubara, Velić, Hreljić, Bibić, Bešagić, Drljević, Kašić, Ljuca.
Klupa: Pajaziti, Hrelja, Graho, Hebibović, Mandžuka, Alešević, Pehilj, Tukić, Sabljica.

Sarajevo: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Mujakić, Islamović; Đokanović, Palić, Kapić, Velkoski, Suljić; Bagarić.
Klupa: Kanurić, Hebibović, Bodul, Šećerović, Varešanović, Cmiljanić, Dupovac, Kobiljar, Čataković.