Nevjerovatno poluvrijeme Volfsburga: Pet komada u mreži Majnca za 45 minuta!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Volfsburga su savladali ekipu Majnca rezultatom 5:0, a svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu.

Volfsburg Majnc 5:0 31. kolo Bundesliga Izvor: FILIP SINGER / POOL/EPA POOL

Nevjerovatna poluvrijeme Volfsburga: Pet komada u mreži Majnca!

U 31. kolu Bundeslige fudbaleri Volfsburga su na domaćem terenu pobijedili Majnc rezultatom 5:0. U prvom poluvremenu smo vidjeli čak pet golova, a kao prekretnica meča pokazao se crveni karton za fuablera gostiju, Niklasa Tauera u 23. minutu.
Bila je ovo ujedno i najubjedljivija pobjeda Volfsurga, ali i najubjedljiviji poraz Majnca ove sezone.

Volfsburg – Majnc 5:0 (5:0)
/Vind 8, 42, Kruze 24 pen., 35, 45+2/

Počelo je loše za ekipu Majnca. Već u osmom minutu, lopta se odbila do Vinda koji matira golmana Zentnera – 1:0. U 23. minutu, nakon neporeznog starta Niklasa Tauera, sudija pokazuje na bijelu tačku, a ekipa Majnca ostaje sa igračem manje.

Siguran sa kreča bio je Kruze – 2:0. Vidjelo se već tada da goste očekuje teška utakmica.

U 35. minutu ponovo Kruze stiže do pogotka, ovog puta primio je loptu i odlično se namjestio za udarac te povisio rezultat na 3:0. Sedam minuta kasnije sudija je ponovo morao pokazati na centar.

Vind je “pokupio loptu” u šesnaestercu i pogodio za 4:0. I kada se činilo da će to biti konačan rezultat prvog poluvremena, vidjeli smo još jednu loptu u mreži gostujuće ekipe.

Gerhart je uposlio Kruzea koji postiže svoj treći pogodak večeras za konačnih 5:0.

U drugom poluvremenu nije bilo puno ni želje ni uzbuđenja pa u nastavku nismo vidjeli ni jedan pogodak.