Juventus bolji od Sasuola: Kin zabio u završnici za pobjedu, Vlahović ušao u drugom poluvremenu (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Juvetnusa su na gostovanju kod Sasuola upisali vrijedan trijumf, kojim su došli na korak do plasmana u Ligu šampiona.

mojs kin Izvor: Shutterstock

Utakmicom između Sasuola i Juventusa kompletirano je 34. kolo Serije A. Povela je domaća ekipa, ali je "stara dama" na kraju golom Kina iz 89. minuta uspjela doći do sva tri boda. Ekipa iz Torina je ovom pobjedom napravila veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona, s obzirom da sada petoplasiranoj Romi bježi osam bodova četiri kola prije kraja prvenstva.

Sasuolo - Juventus 2:1 (1:1)
/Raspadori 39 – Dibala 45, Kin 89/

Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Sasuola kada je u 11. minutu šutirao Raspadori. Lopta je otišla malo pored desne stative. Domaća ekipa je ponovo zaprijetila šest minuta kasnije preko Fratezija nakon centaršuta iz kornera, ali je lopta "prozujala" preko prečke.

Sasuolo je ponovo imao priliku preko Berardija čiji je udarac zaustavio Ščesni. Uzvratio je Juve preko Dibale čiji je udarac odbrana domaćih izblokirala. Sasuolo je imao novu veliku šansu u 34. minutu kada je Skamaka šutirao, ali je Ščesni zabilježio novu odličnu intervenciju.

Nagrada za bolju igru Sasuolu stigla je u 39. minutu kada je Raspadori na fenomenalnu asistenciju petom Berardija pogodio za 1:0.

Pogledajte

00:56
Sasuolo - Juventus, gol Raspadorija za 1:0
Izvor: MONDO/TV Arena sport

Ipak, slavlje domaće ekipe nije dugo trajalo.

U 45. minutu Paulo Dibala je prelijepo pogodio u desni ugao. Domaći igrači su tražili od glavnog arbitra da poništi ovaj pogodak zbog prekršaja, ali do toga nije došlo. Do kraja je "stara dama" mogla postići još jedan pogodak, ali je Morata bio neprecizan.

Pogledajte

00:54
Sasuolo - Juventus, gol Dibale za 1:1

Prvu priliku u nastavku imao je Fratezi, ali je njegov udarac glavom zastavio Ščesni. U 61. minutu šutirao je Dušan Vlahović međutim, njegov udarac završio je pored gola. Srpski reprzentativac je susret počeo sa klupe, a u igru je ušao u 55. minutu kada je zamijenio Dibalu.

U 88. minutu Juventus stiže do potpunog preokreta. Kin je primio loptu u šesnaestercu te odlično oslobodio svog čuvara i pogodio za pobjedu.