Liverpul Viljareal 2:0 polufinale Lige šampiona

Liverpul je moćan, Viljareal srećan: Englezi su bliži finalu - dva gola za 133 sekundi, a moralo je da bude više!

Veći dio meča Liveprula i Viljareala bio je egal, ali oni trenuci u kojima je engleski tim dodavao gas bili su nevjerovatni.

Liverpul Viljareal 2:0 polufinale Lige šampiona Izvor: Profimedia

Fudbaleri Liverpula za korak su bliži finalu Lige šampiona od svog večerašnjeg rivala. Na Enfildu su savladali Viljareal (2:0), a ta prednost mogla bi da bude ogroman kapital pred revanš u Španiji.

Do prednosti stigli su prvo autogolom Estupinjana, a zatim i pogotkom Sadio Manea samo 133 sekundi kasnije. U dva minuta otpor gostiju potpuno je slomljen, a čvrsta odbrana bila je njihova jedina taktika za večeras.

Liverpul - Viljareal 2:0 (0:0)
/Estupinjan 53 ag, Mane 55/

Ekipa Unaija Emerija moraće mnogo bolje u revanšu, ukoliko želi da se po prvi put u klupskoj istoriji nađe u finalu Lige šampiona. Za početak, moraće da budu mnogo ofanzivniji jer su večeras u Liverpulu tek u finišu stigli do prvog kornera na meču!

Što se tiče odbrane, ona je bila na izvrsnom nivou tokom prvog dijela meča, ali kada je pukla… Raspad Viljareala mogao je da bude daleko veći jer je Liverpul pored dva priznata gola imao i dva koja su poništena zbog ofsajda, kao i još nekoliko veoma dobrih prilika za povećanje prednosti.

Po svemu viđenom rezultat večerašnjeg meča nije ubjedljiv, ali Liverpul ima ogromnu šansu da se bori za evropsku titulu u finalu Lige šampiona ove sezone.

22:50

KRAJ - 2:0!

Engleski predstavnik upisao je rutinsku pobedu u prvom meču polufinala protiv Viljareala (2:0) i sa ogromnim kapitalom putuje u Španiju na revanš.

22:37

Lep jubilej!

Liverpul je postigao 450 golova u evropskim takmičenjima, računajući i kvalifikacije!

22:22

64. minut - OFSAJD!

Viljareal je na konopcima, sada je Rulija savladao i Endi Robertson, ali je na sreću španskog tima on bio u ofsajdu. Drugi poništeni gol engleskog tima, uz ona dva koja su priznata.

22:21

Samo 133 sekunde!

Liverpul je ubitačnim ritmom slomio Viljareal, za nešto više od dva minuta.

22:13

55. minut - GOOOL, Sadio Mane!

Bedem je pukao, sada se Liverpul igra na Enfildu!

Sadio Mane je iskoristio prvu priliku nakon vodećeg gola i asistenciju Mohameda Salaha pretvorio u pogodak.

22:11

53. minut - GOOOL, Džordan Henderson!

Eksplodirao je Enfild, desilo se ono što je većina navijača na stadionu čekala, Liverpul vodi.

Henderson je centrirao, Estupinjan je zakačio loptu i prevario Rulija, koji nije mogao da interveniše. Lopta je upala u malu mrežu, a Liverpul ima prednost!

22:07

50. minut - OFSAJD!

Fabinjo je pogodio mrežu Viljareala, ali je Van Dajk bio u ofsajdu nekoliko sekundi ranije. Gol Liverpula nije priznat, pa Klopov tim ima još oko 40 minuta da stekne prednost pred revanš u gostima.

22:02

46. minut - Nastavljamo!

Očekujemo zanimljiviji drugi deo meča, sa više šansi i golovima!

21:47

POLUVREME - 0:0!

Siromašnih 45 minuta fudbala gledali smo na Enfildu. Viljareal je došao isključivo da se brani, a Liverpul terensku inicijativu i posed lopte retko je uspevao da pretvori u šanse.

21:42

42. minut - Alkantara!

Kakav šut Tijaga Alkantare!

Špoanski fudbaler je raspalio po lopti i pogodio stativu, a da je bio samo za nijansu precizniji ovo bi bio prvi gol na meču.

21:34

33. minut - MANE!

Najbolja šansa na meču. Sadio Mane je hvatao volej, Raul Albiol zakačio loptu i prevario svog golmana, ali je Liverpul dobio samo korner.

21:32

32. minut - Prva opomena!

Virdžil Van Dajk je prekinuo kontru Viljareala i zbog prekršaja na oko 60 metara od svog gola dobio je žuti karton.

21:30

29. minut - Aleksander-Arnold

Delovalo je da ovo idealna pozicija za desnog beka Liverpula, ali je on iz slobodnog udarca pogodio samo živi zid.

21:23

21. minut - Stativa!

Malo je falilo da Džordan Henderson iz centaršuta sa desne strane šokira Viljareal. Pogodio je prvu stativu, a Ruli je bio previše opušten prilikom ovog pokušaja.

21:13

12. minut - Mane!

Dobro je Salah pronašao saigrača iz napada, ali Senegalac Sadio Mane nije mogao bolje da zahvati loptu.

21:07

6. minut - Liverpul dominira!

Gotovo 80 odsto vremena na početku ovog meča lopta je u nogama igrača Liverpula. Za sada tu terensku inicijativu nisu uspeli da pretvore u stvorenu šansu.

21:01

1. minut - Meč je počeo!

Čeka nas još jedan spektakl u Ligi šampiona!

20:55

Kome ide trofej?

Ostala su još samo četiri tima...

20:45

Prethodni dvomeč!

Liveprul i Viljareal su kroz istoriju odigrali samo jedan dvomeč u evropskim takmičenjima.

Bilo je to u sezoni 2015/16, kada su ovi timovi igrali polufinale Lige Evrope. Viljareal je na svom terenu bio bolji (1:0) golom Adrijana, dok je Liverpul u revanšu nadoknadio prednost. Nakon autogola Bruna pogađali su Staridž i Lalana, za konačnih 3:0 i prolaz u finale.

20:30

Sudija!

Na centru će biti poljski arbitar Šimon Marčinjak, dok će i linijski arbitri biti iz te zemlje. Četvrti sudija je Slovenac Slavko Vinčić, dok će u VAR sobi sedeti još dvojica sudija iz Poljske.

20:15

Podsetite se meča od sinoć!

Najbolja utakmica sezone u Ligi šampiona bila je ona koju su sinoć u Mančesteru odigrali Siti i Real.

Podsetite se kako je to izgledalo i pogledajte sve golove sa spektakularnog susreta koji je pripao domaćem timu - 4:3.