Leao promašio nemoguće, pa pogodio (možda) za titulu! Milenković nije uspio da zaustavi Milan na putu do Skudeta!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Milan napravio veliki korak ka tituli pobjedom protiv Fiorentine.

Milan pobjedom protiv Fiorentine ide ka Skudetu Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

Na svom San Siru, mjestu gdje je Milan toliko puta kiksao tokom ove sezone „neroazuri“ su u nedjelju ipak obradovali svoje navijače i napravili veliki korak ka prvom „skudetu“ poslije 11 godina.

Pogotkom Rafaela Leaa ekipa Milana slavila je 1:0 protiiv Fiorentine i odmakla na pet bodova Interu, koji će nešto kasnije igrati protiv Udinezea.

Portugalski napadač iznervirao je prepuni San Siro kada je sa nekih sedam, osam metara neometan šutirao preko golam, ali sve je ispravio u 82. minutu.

Iskusni golman gostiju Pjetro Teraćano napravio je početničku grešku i predao loptu Leau, a Portugalac se sjurio ka golu i zatresao mrežu za veliku pobjedu kojom je Milan napravio veliki korak ka Skudetu.

Tako je završena agonija Milana koji je napadao, tražio svoj put ka mreži, ali i mnogo promašivao, pa je Stefano Pioli morao da poseže sa adutima sa klupe – Rebićem, Krunićem, Ibrahimovićem.

Na kraju je ipak gostima u čijoj odbrani je svih 90 minuta odigrao Nikola Milenković, presudio starter, a Leau je ovo bio jubilarni 10. gol ove sezone u Seriji A.

Dva manje postigao je Andrea Beloti, koji se u nedjelju vratio na teren nakon povrede, a onda u 20 minuta postigao het-trik za pobjedu Torina protiv Empolija 3:1.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a nakon što je Empoli poveo preko Žurkovskog treneru gostiju Ivanu Juriću nije preostalo ništa drugo nego da ubaci svog najboljeg napadača.

Samo osam minuta nakon ulaska Beloti je postigao svoj prvi gol za izjednačenje, potom je sa bijele tačke doveo Torino u vođstvo, a onda duboko u nadoknadi ovjerio pobjedu 3:1.