Real Madrid u finalu Lige šampiona

Čudo - Real je u finalu Lige šampiona: Najbolje polufinale u istoriji, Ančelotijev tim za tri minuta uništio Gvardiolu!

Real Madrid je senzacionalnim preokretom obezbijedio mjesto u finalu Lige šampiona.

Real Madrid u finalu Lige šampiona Izvor: Fonet/AP/Bernat Armangue

Real Madrid je u finalu Lige šampiona i tamo će igrati protiv Liverpula. Biće to treći uzastopni engleski tim protiv kojeg igraju u elitnom takmičenju evropskog fudbala, a do Pariza i Sen Denija stigli su nakon senzacionalnog preokreta protiv Mančester sitija.

Gosti su donijeli gol prednosti i stekli još jedan preko Rijada Mareza u 73. minutu, ali nije bilo dovoljno. Dvostruki strijelac Rodrigo u 90. i 91. minutu donio je produžetak, a Karim Benzema u 94. minutu postavio konačnih 3:1 i čekirao kartu za finale.

Pogledajte golove sa meča!

Poveo je Mančester siti preko Rijada Mareza:

Zatim je Rodrigo izjednačio:

A potom obezbijedio i produžetak domaćem timu:

Tamo je stvari u svoje ruke preuzeo Karim Benzema!

Tako je Ančelotijev tim u roku od samo četiri minuta postigao tri gola i napravio jedan od najvećih preokreta u istoriji Lige šampiona. Daleko veći od onog koji je sinoć napravio Liverpul, iako je i to bio veliki poduhvat.

Sudeći po mečevima koje su odigrali u polufinalu, taj okršaj biće spektakularan. Biće to repriza finala iz 2018. godine, a Mo Salah već je izrazio želju da ponovo igraju protiv španskog velikana. Ako se ne sjećate, on je tada povrijeđen u ranoj fazi nakon grubog prekršaja Serhija Ramosa, a Madriđani su stigli do titule.

Možda je vrijeme za osvetu...

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

23:36

KRAJ - 3:1!

Senzacija, Čudo, Istorija!

Meč o kojem će se pričati decenijama.

Real je pogodio u 90. i 91. minutu, izborio produžetke, a zatim u 94. minutu sa bele tačke obezbedio plasman u finale Lige šampiona. Kakvu je šansu propustio Mančester siti...

Pogledajte detalje sa meča:

23:27

113. minut - Militao ne može više!

Štoper Real madrida žali se na bolove u ovim trenucima, a to znači i nove izmene.

Izlaze Eder Militao i Vinisijus Žunior, a ulaze Hesus Valjeho i Lukas Vaskez.

23:19

DRUGI PRODUŽETAK!

Jos samo 15 minuta do kraja meča.

Real Madrid ima rezultat koji ga vodi u finale Lige šampiona.

23:16

107. minut - Kakav promašaj Sitija!

Igrao se drugi minut nadoknade prvog produžetka, a Fernandinjo nije uspeo da donese Sitiju rezultat koji garantuje penale.

Brazilski fudbaler ostao je sam ispred gola i ispružio se koliko je dug, ali nije mogao loptu da sprovede u mrežu. Pre toga je Foden pokušaj glavom, a Kurtoa vrhovima prstiju zaustavio udarac.

23:14

105. minut - Izašao Benzema!

Karim Benzema je ustupio mesto Danije Sebaljosu, a videćemo koliko će opasan biti domaćin u nastavku...

23:02

94. minut - GOOOL, Benzema!

Precizan je Karim Benzema i Real Madrid vodi 3:1.

Izvor: Profimedia
23:01

93. minut - PENAL!

sudija Danijele Orsato pokazuje na belu tačku nakon što je Karim Benzema oboren u kaznenom prostoru sitija. Rodrigo je sjajno ubacio loptu, a francuskog napadača oborio je Ruben Dijaš.

22:59

PRODUŽETAK!

Počelo je dodatnih 30 minuta fudbala u Madridu, ali sudija Orsato je odmah morao da prekine igru. Na teren stadiona "Santijago Bernabeu" utrčao je navijač kojeg je obezbeđenje moralo da skloni.

22:57

Ovo verovatno dovoljno govori...

22:54

KRAJ - 2:1!

Real Madrid je uspeo da postigne dva gola za minut i izbori produžetke u Madridu.

Pogledajte neke detalje meča:

22:50

91. minut - GOOOL, Vinisijus Žunior!

Real Madrid je magičan i tu nema drugačijeg objašnjenja.

Samo minut nakon izjednačenja preko Rodriga Vinisijus Žunior je postigao drugi gol Madriđana i obezbedio im produžetke!

22:48

90. minut - GOOOL, Rodrigo!

Fantastična akcija Reala na kraju regularnog dela meča. Kamavinga je sjajno pronašao Benzemu na drugoj stativi, Francuz vratio u sredinu, a Rodrigo pogodio za izjednačenje.

Real Madridu fali još jedan gol za produžetak!

22:45

87. minut - KAKAV PROMAŠAJ SITIJA!

Džek Griliš je prošao sve, pa čak i Kurtou, loptu je uputio u gol, a sa linije je uspeo da je izbaci jedan igrač Reala. on je nespretno pogodio fudbalera Mančester sitija, ali nije bio pogodak za engleski tim.

Griliš je odmah u sledećoj akciji imao podjednako dobru šansu, ali je ovog puta Kurtoa odbio loptu u korner.

22:44

85. minut - Bomba Kansela!

Fudbaler Mančester sitija koji se u toku meča prebacio sa levog na desnog beka strahovito je šutirao, ali je Kurtoa izvukao maksimum i sprečio pogodak.

22:40

82. minut - Benzema, opet u ofsajdu!

Francuski napadač je još jednom imao dobru priliku, izgradio je sebi poziciju i snažno pogodio Edersona u telo, ali... Bio je ofsajd pre toga.

22:31

73. minut - GOOOL, RIJAD MAREZ!

Bernanrdo Silva je predugo vukao loptu i niko ga nije napao, a kada se dovoljno približio kaznenom prostoru odložio je desno ka Rijadu Marezu.

Alžirac je majsotrskim udarcem u bliži ugao savladao Kurtou, za prednost Mančester sitija.

22:30

72. minut - Izmene!

Kajla Vokera zamenio je Zinčenko koji će igrati po levoj strani, a neočekivana je izmena u veznom redu. Gvardiola je izveo De Brujnea, a uvek Gundogana.

Nekoliko minuta ranije Rodrigo je zamenio Tonija Krosa!

22:21

62. minut - Povreda Vokera!

Moraće da smisli nešto novo Pep Gvardiola, pošto Kajl Voker više ne može da se trka sa Vinisijusom. Povređen je defanzivac engleskog tima, a trener ima tri opcije.

Prinudno na desnom beku mogu da igraju Fernandinjo i Ake, a promena bi mogla da bude i ulazak Zinčenko zbog kojeg bi se Kanselo preselio na drugi bok.

22:14

55. minut - Mnogo bolji tempo!

Igra se brže u nastavku meča, a to odgovora Real Madridu. vinisijus Žunior ima mnogo prostora, Kajl voker ne uspeva da mu parira brzinom, pa brazilskog krilnog napadača defanzivci sitija zaustavljaju tek u kaznenom prostoru.

22:03

46. minut - Vinisijus!

Samo što je nastavljen meč - nije prošlo ni pola minuta, a brazilski fudbaler propustio je neverovatnu priliku. Našao se sam na drugoj stativi i dobio idealnu loptu na peterac, ali u punom trku nije savladao Edersona!

21:48

POLUVREME - 0:0!

Sa tek nekoliko poluprilika i bez zicera proteklo je 45 minuta u Madridu. Značaj susreta je ogroman pa timovi nisu želeli previše da rizikuju u ovom delu utakmice.

21:43

43. minut - Benzema u ofsajdu!

Imao je idealnu priliku Karim Benzema, ali je poslao loptu pored gola Sitija. I da je pogodio gol ne bi bio priznat jer je francuski napadač bio u ofsajdu.

21:34

33. minut - Povreda Kazemira!

Veliki hendikep za Real Madrid, čini se da defanzivni vezni neće moći da izdrži ceo meč. Nakon uakzane pomoći ostaje na terneu, ali videćemo koliko dugo.

Karlo Anćeloti je već poslao na zagrevanje Kamavingu, igrača koji igra na istoj poziciji.

21:23

23. minut - Gabrijel Žezus!

U sjajnonj formi je napadač Manečster sitija, ali ovog puta nije bio precizan. Na odloženu loptu De Brujnea lepo je natrčao, nišanio je sam ugao i nije uspeo da pogodi.

21:21

20. minut - Bernardo Silva!

Prvi put je zapretio gost na večerašnjem meču. Portugalski fudbaler imao je dobru priliku, ali je Tibo Kurtoa zaustavio njegov udarac.

21:19

18. minut - Vinisijus Žunior!

Benzema nije uspeo da stvori priliku za šut, ali su igrači Sitija loše izbacili loptu iz kaznenog prostora. Na nju je natrčao brazilski fudbaler, ali je njegov udarac završio visoko iznad gola.

21:10

9. minut - Gužva, gužva!

Zakačili su se baš ispred sudije Orsata fudbaleri Sitija i Reala, Laport i Modrić. Prvo je španski defanzivac nešto oštrije reagovao, zatim ga i hrvatski fudbaler odgurnuo, a sudija im je podelio žute kartone zbog ovakve reakcije.

Laport je nakon kontakta pao kao pokošen, ali odmah je bilo jasno da sukob nije bio toliko oštar i da pokušava da odglumi.

21:05

4. minut - Benzema!

Beležimo ovaj pokušaj samo zato što je prvi na meču, a znamo da Karim Benzema može mnogo bolje. Ovog puta je probao udarcem glavom nakon centrašuta Karvahala, ali je lopta otišla preko gola.

21:01

1. minut - Meč je počeo!

Pratimo susret iz Madrida i nadamo se novom spektaklu!

20:40

Rivalstvo Belgijanaca!

Znate da Tibo Kurtoa i Kevin De Brujne uopšte ne komuniciraju, osim kada su u nacionalnim timu pa moraju da vode poslovne razgovore?

Razlog za to je žena, nekadašnja devojka veznog igrača Mančester sitija. tokom jednog putovanja u Madrid prevarila ga je sa tadašnjim golmanom Atletika, a sadašnjim čuvarom mreže Reala. smatrala je da i Kevin nju vara, pa se osvetila jer je Tibo bio veoma fin i spremio joj je večeru!

Ovo je Kerloajn, devojka koja je spavala sa obojicom fudbalera:

20:30

Podsetite se prvog meča!

Utakmica na Etihadu bila je spektakularna!

Mančester siti savladao je Real Madrid uz sedam postignutih golova na tom meču, a vi se prisetite kako je to izgledalo:

Prvi meč polufinala Lige šampiona.
Izvor: YouTube/Arena sport TV
20:20

Ko će biti šampionaEvrope?

Jednog finalistu znamo, drugog saznajemo večeras, a u finalu...

20:00

Sastav Real Madrida!

I Karlo Anćeloti je izabrao 11 fudbalera za večerašnji meč.

19:50

Sastav Mančester sitija!

Ovo je ekipa za koju se opredelio Pep Gvardiola!

19:40

Finale - 28. maja!

Liverpul je već obezbedio plasman u finale Lige šampiona i ekipa Jirgena Klopa zna da će 28. maja na stadionu Sen Deni u Parizu igrati za najbitnijih trofej evropskog klupskog fudbala. Večeras će gledati meč i pratiti ko će im biti rival, Real Madrid ili Mančester siti!