Milenković i društvo rekli "dosta" Murinju – Fiorentina ne odustaje od Evrope!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

U samo 11 minuta Fiorentina riješila pitanje pobjednika na stadionu Artemio Franki.

Fiorentina pobijedila Romu 2-0 Izvor: CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Dok traje borba za Skudeto između Milana i intera vodi se još neizvjesnija borba za plasman u evropska takmičenja.

Posljednju priliku da uhvati priključak iskoristila je Fiorentina i pobjedom nad Romom 2:0 se izjednačila sa "vučicom" i Atalantom na diobi šestog mjesta.

Nikola Milenković i njegovi saigrači očigledno su odlučili da prekinu seriju od tri poraza, ali i da iskoriste umor Rome koja je igrala polufinale Lige Konferencija, a to se vidjelo već na samom startu meča u kojem je Marko Gvida imao pune ruke posla.

Trebalo je izbrojati koliko su puta igrači jednog i drugo tima prigovorili na odluku i tražili penal, ali je meč upravo počeo greškom Gvide koja je ispravljena iz VAR sobe.

Već u 5. minutu Goinzales je nakon pregledanja video snimka realizovao jedanaesterac, a samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 – strijelac je bio Bonaventura.

Fiorentina je pobjedom 2:0 ne samo osvojila tri boda već i obezbijedila bolji međusobni skor sa Romom, ukoliko budu izjednačeni na kraju sezone. Prvi duel u Rimu završen je pobjedom Rome 3:1.

Žoze Murinjo nije uspio da izmjena i poremeti Fiorentinu koja nije dozvolila da Roma šesti put zaredom savlada "violu", što je posljednji (i jedini) put uspjelo Milanu prije više od decenije.

Fiorentina do kraja igra protiv Sampdorije i Juventusa, dok će se Roma sastati sa Venecijom i Torinom.

FIORENTINA – ROMA 2:0 (2:0)