Partizan pobijedio Voždovac 3:0

Rikardo čekao cijeli dan, pa oborio Partizanov rekord! Prestigao Kežmana i ušao u istoriju!

Partizan savladao Voždovac 3:0 i nastavio da vrši pritisak na Zvezdu!

Partizan pobijedio Voždovac 3:0 Izvor: MN PRESS

Partizan je nastavio da pritiska Crvenu zvezdu i trijumfom protiv Voždovca 3:0 vratio se na "minus 2" uoči posljednjeg kola, zakazanog za subotu. Rikardo Gomeš dao je 36. i 37. gol ove sezone, čime je oborio klupski rekord Mateje Kežmana, a ujedno je donio pobjedu poslije cjelodnevnog čekanja.

Zbog dojave da je u Tržnom centru "Stadion" tokom dana bila postavljena bomba, utakmica Voždovca i Partizana odložena je za čak četiri sata, sa 16.30 na 20.30, ali to nije poremetilo ekipu Aleksandra Stanojevića.

Crno-bijeli su došli na večernji meč potpuno spremni, Rikardo je u uvodnim minutima dao gol poništen zbog ofsajda, a onda je počeo da pogađa iz jedanaesteraca u 29. i 41. minutu. Na poluvremenu je tako postavio rezultat 0:2, a onda je štoper gostiju Igor Vujačić u 67. zaokružio rezultat na konačnih 0:3.

Ono što nije dobra vijest za Partizan je povreda Bibrasa Natha u 22. minutu, zbog koje je morao da ustupi mjesto Filipu Holenderu. Ostaje da se vidi da li će Izraelac biti spreman za meč posljednjeg kola u subotu protiv Radničkog iz Niša u Humskoj, a potom i za finale Kupa Srbije, 26. maja protiv Crvene zvezde.

22:22

Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Partizana!

Golovima Rikarda iz penala u 29. i 41. minutu, kao i Igora Vujačića u 67. posle kornera, ekipa Aleksandra Stanojevića vratila se na "minus 2" u odnosu na Crvenu zvezdu uoči poslednjeg kola Superlige u subotu.

Od Stanojevićevog povratka u Humsku u septembru 2020, Partizan je pobedio Voždovac u svih šest utakmica i to uz gol-razliku 19:0.

22:12

Ovako je Vujačić postavio 0:3

Igor Vujačić gol Voždovac Partizan
Izvor: YouTube/TV Arena sport Premium

22:10

Bio bi ovo lep gol!

Partizanov rezervista Filip Holender šutirao je sa ivice kaznenog prostora u 75. minutu i pogodio dalju stativu. Golman Voždovca Krunić je bio savladan, ali ga je spasio okvir gola u ovoj situaciji.

21:59

PARTIZAN VODI 3:0! VUJAČIĆ!

Korner za crno-bele i pogodak štopera Igora Vujačića u 67. minutu, za vođstvo 3:0!

Iskoristio je Crnogorac to što je igrač Voždovac Stefan Hajdin proleteo ispred njega i sa oko sedam metara glavom savladao čuvara mreže "zmajeva" Miloša Krunića. Asistirao mu je Miloš Jojić.

21:46

Miran nastavak meča - Voždovac "drži" loptu

Partizanovi napadi su sada ređi, dok Voždovac pokušava da napadne i da postigne gol koji bi "otvorio" meč. U toku je 54. minut meča, a tim Aleksandra Stanojevića sada traži priliku iz kontranapada.

21:38

Ovim golom je Rikardo prestigao Kežmana

Voždovac Partizan Rikardo
Izvor: YouTube/TV Arena sport

21:12

Rikardo! 2:0 za Partizan!

Sudija Stojanović još jednom je pokazao na belu tačku pred golom Voždovca - ovog puta zbog igranja rukom. Rikardo je uzeo loptu, šutirao snažno po sredini i doneo Partizanu vođstvo 2:0. To je njegov 37. gol!

Da li napadač može i do 40. gola?

20:59

29' Penal za Partizan i Rikardov gol za istoriju!

Sudija Andrija Stojanović dosudio je penal za Partizan posle povlačenja u kaznenom prostoru domaćih, a najbolji strelac crno-belih rutinski je iskoristio tu priliku da dovede goste u prednost - 1:0!

To je čak 36. gol Rikarda ove sezone, čime je pretekao legendarne napadače poput Mateje Kežmana i Slobodana Santrača. Pamtiće ovu sezonu visoki centarfor crno-belih!

Pre gola, Bibras Natho je morao da izađe iz igre zbog povrede. Zamenio ga je Filip Holender.

Izvor: MN Press

20:48

Ponovo ogromna šansa za Meniga!

I u 15. minutu je gađao iz peterca, a golman Voždovca je i ovo odbranio. Već treća krupna prilika za crno-bele na krovu tržnog centra!

20:38

Odmah šanse za Partizan!

U prvih pet minuta dve velike prilike za crno-bele! Rikardo je u 1. minutu pogodio, ali iz ofsajda, a u 5. minutu je asistirao Kvinsiju Menigu.