Brandao se oprostio od Veleža: "Rođeni" pregazili Sarajevo, Zajmović postigao het-trik (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža su se pobjedom oprostili od ove sezone.

Velež Sarajevo 33. kolo Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U prvoj utakmici posljednjeg 33. kola Premijer lige BiH u „reprizi“ finala Kupa BiH, na ispunjenom stadionu „Rođeni“, fudbaleri Veleža savladali su ekipu Sarajeva rezultatom 3:0. Heroj današnje pobjede bio je Dženan Zajmović koji je postigao het-trik danas.

Velež - Sarajevo 3:0 (1:0)
/Zajmović 26, 59, 63/

Prije početka utakmice čelnici Veleža su se oprostili od Brandaa te su mu tom prilikom uručili dres sa brojem 165 što označava broj utakmica koje je ovaj fudbaler odigrao za Velež. Treba dodati kako brazilski napadač u ovoj utakmici ponio i kapitensku traku.

Prvih deset minuta vidjeli smo odličan fudbal. Velež je upravo preko Brandaa uspio stići do gola, ali je sudija svirao prekršaj ranije na jednom igraču „rođenih“. Ispostavilo se kako je Brandao bio u ofsajdu te da je zbog toga glavni arbitar prekinuo ovu akciju.

U 23. minutu ponovo je brazilski napadač imao odličnu priliku. Ovog puta je šutirao iz velike blizine, ali golman Sarajeva, Belmin Dizdarević to odlično brani. Tri minute kasnije vidjeli smo pogodak. Mersudin Ahmetović je napravio katastrofalnu grešku i loptu dodao fudbaleru Veleža. Dženan Zajmović, koji je ušao umjesto povrijeđenog Ovčine, je to odlično ispratio i matirao Dizdarevića za vođstvo domaćih 1:0.

Bio je ovo njegov sedmi pogodak ove sezone.

Mogao se Ahmetović iskupiti za grešku kod primljenog gola, ali je njegov pogodak iz 37. minuta poništen zbog ofsajd pozicije.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Velež preko Brandaa, ali je njegov udarac pogodio vanjski dio mreže. U 55. minutu Sarajevo je moglo stići do izjednačenja. Amer Dupovac je šutirao nakon ubacača Suljića ali njegov udarac zaustavlja stativa.

Četiri minute kasnije Ćosić postiže novi pogodak za Velež, ali je isti poništen zbog ofsajda. Već u idućem napadu Zajmović postiže svoj drugi pogodak danas. U ulozi asistenta se našao Pršeš.

Tri minute kasnije novi šok sa ekipu Sarajeva. Zajmović je u 63. minutu stigao do het-trika i slobodno možemo reći da mu je ovo najbolja partija otkad je stigao u Mostar. Golu je prethodila greška Amera Dupovca koji je poklonio loptu „rođenima“.

U 82. minuti igru je napustio Brandao kojeg je mostarska publika sa ovacijama i gromoglasnim aplauzom pozdravila posljednji put.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Pršeš, Ćosić, Anđušić, Ovčina, Brandao, Hasanović, Dejanović, Džanković, Radovac.

SARAJEVO: Dizdarević, Hebibović, Ahmetović, Šećerović, Varešanović, Mujakić, Palić, Dupovac, Ramić, Kapić, Suljić.