Reprezentacija BiH je u okviru drugog kola Lige nacija slavila protiv Rumunije rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola večeras bio je Smail Prevljak!

BiH Rumunija Liga nacija prenos uživo Izvor: FEHIM DEMIR/EPA

Reprezentacija BiH je na Bilinom polju večeras savladala ekipu Rumunije rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka večeras je bio Smail Prevljak, koji je tako golom Finskoj u prvom kolu, s kojim je donio "zmajevima" bod, večeras donio sva tri boda!

Bosna i Hercegovina - Rumunija 1:0 (0:0)
/Prevljak 69/

Početak utakmice je kasnio 20 minuta nakon što su Rumuni navodno tražili odgodu zbog grmljavine, a onda je uslijedla "grmljavima" naše reprezentacije koja je u prvih 20 minuta dominirala na terenu. Nažalostm nisu uspjeli pogoditi mrežu Rumuna koji su propustili dvije odlične prilike u prvom poluvremenu.

"Zmajevi" su bolje ušli i u drugo poluvrijeme, a nagrada za dobru igru stigla je u 69. minutu kada je Prevljak pogodio za pobjedu i velika tri boda.

"Zmajevi" sada imaju ukupno četiri boda u grupi 3 Lige nacija koliko ima i Finska dok Rumuni nisu osvojili ni jedan bod. Na trećem mjestu se nalazi naš sljedeći protivnik reprezentacija Crne Gore sa tri boda.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:58

- Kraj utakmice -

"Zmajevi" stigli do velika tri boda, junak večerašnje pobjede je bio Smail Prevljak

22:57

90+4' - Žuti karton za Duljevića

22:55

90'- Brani Šehić!

Pokušali su Rumuni iz slobodnog udarca, ali je to zaustavio Šehić.

22:49

86' - "Zmajevi" pokazuju veliku borbenost i želju

22:44

81'- Izmjena

U igru je ušao Muhamed Bešić umjesto Miroslava Stevanovića

22:42

79'- Korner broj 9 za BiH

Pokušao je Hadžiahmetović sa distance, ali je to bilo loše.

22:39

74'- Izmjene u reprezentaciji Rumunije

Izašli su Rus, Maksim i Puškaš,a u igru su ušli Ivan, Tanase i Alibek.

22:35

71'- Pokušaj Rumuna

Puškaš je nakon kornera šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola

22:32

69'- "Zmajevi" vode 1:0!

Pogodio je Smail Prevljak. Na pravom mjestu u pravo vrijeme! Sa desne strane ubacio je Haris Duljević, a lopta je stigla do Prevljaka koji ne griješi u ovakvim situacijama.

22:31

68'- Nova izmjena u reprezentaciji BiH

Iz igre izlazi Ćivić, a umjesto njega na teren će Kolašinac.

22:29

65' - Ahmedhodžić pogađa, ali je pogodak poništen

Ahmedhodžić je pogodio, ali je pritom faulirao golmana Rumunije.

22:28

65' - Slobodni udarac za BiH

Miralem Pjanić će ubaciti

22:24

22:19

55' - Koškanje na terenu

Amer Gojak je nakon jednog oštrog duela  burno reagovao

22:17

54'- Ražvan Marin visoko preko gola

Pokušali su Rumuni preko Marina, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola.

22:15

51' - Lijepo kombinuje naša reprezentacija

Dobra kombinacija naše reprezentacije koja se završila slabim ubačajem Ćivića.

22:09

46'- Trostruka izmjena u našoj reprezentaciji

U igru su ušli Pjanić, Prevljak i Hadžiahmetović umjesto Džeke, Cimirota i Prcić.

21:48

43'- Dobra prilika za "zmajeve"

Nakon gužve u šesnaestercu Cimirot je odigrao povratni pas do Džeke čiji je udarac zaustavio golman Rumunije.

21:46

41' - Novi pokušaj Saničanina

Ponovo je Saničanin nakon kornera šutirao glavom iz teške pozicije, ali je to otišlo pored gola.

21:42

37'- Kakva šansa za Rumuniju!

Prvo je šutirao Puškaš direktno u Šehića, da bi se zatim lopta odbila do Burkea koji promašuje prazan gol.

21:41

37' - Rumuni sada kontrolišu igru

U  posljednjih nekoliko minuta Rumuni su preuzeli posjed i kontrolišu igru.

21:34

30' - Šesti korner za našu reprezentaciju

21:33

29' - Mirniji period igre

21:27

22'- Pokušaj Saničanina

Nakon kornera Saničanin je pokušao glavom, ali je to bilo loše.

21:24

19' - Odlična šansa za Rumune

Nakon greške u našoj odbrani Puškaš se našao sam pred Šehićm koji je već bio savladan, ali Ahmedhodžić spašava našu mrežu

21:19

14' - Stigli smo i do četvrtog kornera

Ostao je Ćivić na zemlji. Nezgodno je pao naš reprezentativac.

21:16

13' - BiH i dalje ima terensku inicijativu

Sjajna igra naše reprezentacije

21:10

6' - Novi korner za "zmajeve"

Panika u redovima Rumunije u prvih šest minuta utakmice.

21:08

3' - Slobodni udarac za našu reprezentaciju

Sanjin Prcić je izveo ovaj slobodni udarac. Njegov prizemni ubačaj nije napravio veće probleme gostima

21:07

2' - Korner za "zmajeve"

Dobar pritisak naše reprezentacije na početku utakmice. Korner je izveo Amer Gojak, ali Rumuni to čiste.

21:03

1'- Utakmica je počela

Početak utakmice je kasnio 20 minuta

20:50

Početak utakmice kasni

Početak večerašnje utakmice za sada kasni pet minuta. Navodno su Rumuni tražili odgodu početka utakmica zbog grmljavine.

20:38

Sve je spremno za početak utakmice

Na tribinama stadiona Bilino polje trenutno se nalazi se oko 5000 naših navijača. Takođe, i reprezetnacija Rumunije će imati podršku oko 200 svojih navijača.

20:22

Finska - Crna Gora

Danas je u ranijem terminu odigrana druga utakmica u našoj grupi u kojoj je reprezentacija Finske savladala Crnu Goru rezultatom 2:0.