Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno protiv reprezentacije Finske u prvoj utakmici Lige nacija.

Liga nacija BiH Finska prenos uživo Izvor: Promo/Fudbalski savez BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvoj utakmici ovog izdanja Lige nacija u utakmici odigranoj u Helsinkiju odigrala neriješeno protiv selekcije Finske. Za Fince je pogodio Temu Puki iz penala dok je bod „zmajevima“ donio Smail Prevljak golom u sudijskoj nadoknadi.

Finska – BiH 1:1 (1:0)
/Puki 45+1 pen. – Prevljak 90+3/

Naša reprzentacija je bolje otvorila utakmicu te je u prvih 10 minuta imala terensku inicijativu. Nakon toga uslijedila je bolja igra Finaca, a Puki je uspio postići i pogodak koji je poništen zbog ofsajd pozicije.

Isti igrač je u 40. minutu odlično šutirao iz teške pozicije, ali je to Šehić uspio zaustaviti. U sudijskoj nadonadi prvog poluvremena lopta je u ruku pogodila Sanjina Prcića, a glavni arbitar je nakon gledanja VAR-a pokazao na penal. Siguran sa bijele tačke bio je Puki.

Prvi napad u drugom poluvremenu donio je i novu priliku za Finski. Ponovo je u centru pažnje bio Puki koji se sam našao ispred Šehić, ali je njegov udarac otišao pored gola.

U 56. minutu Ivajlo Petev u igru umjesto Pjanića i Krunića u igru uvodi Dinamov dvojac Gojaka i Menala što će pokazati kao dobar potez. Deset minuta kasnije Džeko je bio u dobroj prilici, ali Finci u posljednji tren „skidaju“ loptu sa noge Džeke i izbacuju u korner. „Zmajevi“ brzo izvode korner, a lopta stiže do Menala čiji udarac brani Radecki.

Uslijedio je pritisak „zmajeva“, a Petev u 82. minutu baca sve karte u napad kada u igru umjesto Hadžiahmetovića ulazi Prevljak.
U trećem minutu sudijske nadoknade Prevljak se dobro snašao nakon ubačaja Džeke i pogodio konačnih 1:1.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

19:57

- Kraj utakmice -

"Zmajevi" su uspjeli stići do boda

19:55

90+3'- "Zmajevi" stižu do izjednačenja!

Pogodio je Smail Prevljak nakon gužve u šesnaestercu!

19:53

90+1' - Igraće se još četiri minuta sudačke nadoknade

19:52

90'- Šut Menala

Ponovo je šutirao Menalo, ali i ovog puta Radecki brani

19:46

85' - Odugovlače sada Finci

19:45

84' - Pokušao je Menalo

Luka Menalo iz dosta teške pozicije šutira pravo u Radeckog

19:44

82' - Izmjena

Ivajlo Petev baca sve karte u napad. Umjesto Hadžiahmetovića u igru ulazi Prevljak

19:42

80' - Džeko ponovo prijeti

Nakon ubačaja Amera Gojaka najviši u skoku je bio Džeko čiji udarac od bloka zavrašava u rukama Radeckog

19:40

78' - Nove dvije izmjene u reprezentaciji Finske

Umjesto Pukija i Loda u igru će Kalman i Fors

19:39

78' - Šansa za Finsku

Uronen iz dobre pozicije šutira preko gola

19:35

74' - Sedmi korner za BiH

Ubacio je Dino Hotić. Finci izbacuju loptu bez velikih problema

19:35

72' - Dobar period igre "zmajeva"

19:31

68' - Pokušaj Džeke

Šutirao je Džeko visoko preko gola

19:30

67' - Izmjena u reprezentaciji BiH

U igru je ušao Dino Hotić umjesto Jusufa Gazibegovića

19:29

66' - Dvije dobre prilike za BiH

Finci su u posljednji trenutak skinuli loptu sa noge Edina Džeke, a nakon brzo izvedenog kornera u prilici se našao Luka Menalo čiji je udarac zaustavio Radecki

19:23

61' - Dvostruka izmjena u reprezentaciji Finske

Izašli su Šuler i Nisila, a u igru su ušli Lam i Tejlor

19:21

59'- Najbolja šansa za "zmajeve" danas

Lopta je stigla do Gojaka koji je šutirao iz dobre pozicije, ali je njegov udarac izblokiran.

19:18

56' - Izmjene u našoj reprezentaciji

U igru će ući Luka Menalo i Amer Gojak umjesto Miralema Pjanića i Rade Krunića

19:17

55' - "Zmajevi" i dalje bez šuta u okvir gola

19:12

50' - Korner

Očistila je to naša odbrana

19:11

48' - Šehić ostao na travi

Jedan od naših fudbalera je praktički centirao i stavio na muke Šehića koji je udario glavom od stativu. Biće korner za Finsku

19:08

46' - Odmah šansa za Finsku!

Zaspala je zadnja linija "zmajeva", a Puki se sam našao pred Šehićem. Njegov udarac je otišao pored gola.

19:07

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

18:51

- Završeno je prvo poluvrijeme -

18:48

45+1' - Vodi Finska

Siguran sa bijele tačke bio je Puki. Ovo je njegov peti pogodak protiv naše reprezentacije.

18:46

44' - Penal za Finsku!

Nakon što je sudija gledao VAR dosudio je penal zbog igranja rukom Sanjina Prcića koji je dobio i žuti karton.

18:45

43' - Gužva u naše šesnaestercu.

Lodi i Kamara su šutirali, ali Šehić oba puta brani.

18:42

40' - Odličan udarac Pukija

Timu Puki je odlično šutirao iz teške pozicije, ali Šehić to brani. Bila je to prva intervencija golmana na ovoj utakmici.

18:39

36' - Pokušaj Pjanića

Šutirao je Miralem Pjanić sa desetak metara, ali je njegov udarac izblokiran.

18:37

35' - Sjajna akcija BiH

Hadžiahmetović je odlično uposlio Kolašinca koji je imao dosta prostora, ali je njegov ubačaj bio prejak

18:33

31' - Bez pravih prilika u prvih pola sata igre

18:30

27' - Prijete Finci iz kornera

Šutirao je Šonesi glavom, ali lopta odlazi pored gola

18:29

26' - Dobar korner Pjanića, Ahmedhodžić kasni na loptu.

18:21

20' - Finci preuzeli inicijativu

Iza nas je period igre u kojem Finska ima dominaciju

18:18

15' - Fincima poništen pogodak

Puki je pogodio, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije

18:17

14' - Velika greška naše odbrane

Napravili su naši fudbaleri veliku grešku u odbrani i poklonili Fincima loptu na dvadesetak metara od gola, ali se srećom dobro završilo.

18:14

12' Prilika za BiH

Dobra lopta Pjanića za Stevanovića, ali je Radecki bio brži.

18:12

10' - BiH ima terensku inicijativu

Naša reprezentacija u prvih deset minuta je pokazala puno bolju igru od Finaca.

18:07

5'- Prvi korner za BIH

Finci bez problema čiste ubačaj Pjanića

18:06

4'- Žuti karton za Ivanova

Robert Ivanov je oštro startovao nad Kolašincem i zaradio žuti karton. Slobodni udarac je izveo Miralem Pjanić nakon čega je naša reprezentacija izborila korner.

18:05

3'- Slobodni udarac za "zmajeve"

Miralem Pjanić je ubacio loptu na prvu stativu, ali se Rade Krunić nije najbolje snašao.

18:02

1'- Utakmica je počela

17:55

Sve je spremno za početak meča

17:43

"Zmajevi" izašli na zagrijavanje

17:25

Škoti dijele pravdu "zmajevima"

Pravdu na večerašnjem susretu će dijeliti 31-godišnji arbitar Nik Volš. Pomoćnici će mu biti Kalum Spens i Ros Mekloud, dok će četvrti sudija biti Kolin Stiven. Sva četvorica večerašnjih sudija su Škoti.

17:10

"Zmajevi" stigli na stadion

17:03

Na koga selektor Ivajlo Petev večeras neće moći računati?

Pored povrijeđenog Kenana Kodre, selektor Petev večeras neće moći računati na petorica pozvanih reprezentativaca Bosne i Hercegovine jer nisu u protokolu za meč u Helsinkiju, a među njima i kapiten Zrinjskog, Nemanja Bilbija. Njemu će društvo na tribinama stadiona u prestonici Finske praviti Haris Duljević i Amar Dedić, te Hrvoje Barišić i Mateo Sušić.

16:57

Poznati su i sastavi

Sat vremena prije početka utakmice oba selektora su otkrili koji će igrači večeras istrčati na Olimpijski stadion od prve minute.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Pjanić, Prcić, Hadžiahmetović, Krunić, Stevanović, Džeko.

Finska: Radecki, Alho, Vaisanen, Ivanov, Šonesi, Uronen, Kamara, Šuler, Nisila, Lod, Puki.

16:54

Dobro došli

Dobro došli na prenos utakmice "B" Lige nacija između Finske i Bosne i Hercegovine