Kejn spasio Engleze, Italijani pogađali i svoju mrežu: Uzbudljivo u Ligi nacija, Srbin sudio u debaklu Litvanaca!

Zanimljivi rezultati u Ligi nacija.

Nemacka-i-Engleska-remizirali-u-Ligi-nacija-Italija-pobedila Izvor: Fonet/Markus Ulmer/AP

Donijela je Liga nacija dosta uzbuđenja u večerašnjim duelima. U derbiju kola Njemačka i Engleska su remizirali (1:1), dok je Italija uspjela da pobijedi Mađarsku (2:1).

Sva pažnja bila je usmjerena na "Alijanc arenu". Tamo je domaćin bio bliži pobjedi, ali je Hari Kejn spasio goste. Jonas Hofman je u 50. minutu donio Nijemcima prednost, treba dodati i da je njegov prvi pogodak u 23. minutu poništen zbog ofsajda. Ali, Kejn je sa penala u 88. minutu spriječio veliko slavlje.

Italijani su pogađali i protivničku i svoju mrežu i uspjeli su da slave. Poslije prvog poluvremena su vodili sa 2:0 golovima Nikola Barele i Lorenca Pelegrinija, da bi Đanluka Manćini u 61. minutu matirao Đanluiđija Donarumu. Srećom po "azure", do kraja meča nije bilo promjena.

Za razliku od A grupe u B grupi su domaćini bili sigurni. Finska je savladala Crnu Goru (2:0), a Bosna i Hercegovina Rumuniju (1:0).

U C Ligi nacija je Luksemburg pobijedio Farska Ostrva na gostovanju (1:0), a Turska je bila ubjedljiva protiv Litvanije u Viljnusu (6:0). Taj meč sudio je srpski arbitar Novak Simović.