Doboj ponovo slavi – i juniori u Premijer ligi! Sloga deklasirala Slaviju, het-trik Tarika Jašarevića!

Juniori Sloge igraće od naredne sezone u premijerligaškom takmičenju.

juniori sloge u premijer ligi bih  Izvor: Promo/FK Sloga Doboj

Četiri selekcije dobojske Sloge igraće predstojeće sezone u Premijer ligi BiH!

Nakon seniora, a po automatimu pionira i kadeta, mjesto u bh. eliti obezbijedili su juniori Dobojlija, koji su ove večeri nadigrali Slaviju u finalu doigravanja za juniorskog šampiona Republike Srpske:

SLOGA – SLAVIJA 5:0 (1:0)
/Jašarević 18, 46, 63, Božić 70, Gašić 75/

Utakmicu igranu na zvorničkom Gradskom stadionu obilježio je Tarik Jašarević, koji je trasirao put ka trijumfu nad "sokolovima" postigavši tri gola! Jašarević je mrežu Slavije "načeo" u 18. minutu, odmah u prvom minutu nastavka je postigao drugi gol, dok je sjajnu partiju zapečatio u 63. minutu.

Posao je Dobojlijama bio olakšan od 30. minuta, kada je Slavija ostala sa desetoricom na terenu.

Nikola Maksimović je poslao loptu prema Stefanu Božiću koji se našao sam ispred golmana Slavije Vladimira Vlače koji ga je faulirao van šesnaesterca, a glavni arbitar, Prijedorčanin Luka Bilbija, pokazao mu je direktan crveni karton.

Upravo je pomenuti Božić, dvadeset minuta prije kraja, zadao novi bolan udarac ekipi iz Istočnog Sarajeva, dok je konačnih 5:0 postavio Luka Gašić 15 minuta prije kraja meča.

U prvom premijerligaškom kolu, koje je zakazano za posljednji vikend u julu, Sloga će ugostiti odgovarajuću selekciju Zrinjskog.