Ovacije za Musu na "generalki" bordo tima: Sarajevo brojalo do šest!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sarajlije do vrha napunile mrežu GOŠK-a.

Sarajevo pobijedil0 GOŠK 6-0 u prijateljskoj Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva odigrali su posljednju pripremnu utakmicu pred početak nove sezone Premijer lige BIH i apsolutno opravdali očekivanja trenera Feđe Dudića.

Bordo ekipa u više nego uspješnoj generalki sa 6:0 deklasirala je GOŠK iz Gabele.

Svi igrači Sarajeva očigledno su maksimalno ozbiljno zhvatili ovaj pripremni meč, a posebno se istakao Muhamed Musa.

Nigerijski desni bek, koji je ranije u karijeri nastupao u dresu Željezničara pružio je odličnu partiju nakon koje je nagrađen ovacijama navijača Sarajeva.

Ipak, u prvih 45 minuta viđen je samo jedan gol, nakon što je poslije lijepe akcije po lijevoj strani Varešanović asistirao Čatakoviću za 1:0.

A onda u drugom poluvremenu – prava goleada.

Prvo je Suljić u 54. minutu povisio na 2:0, da bi Sarajevo došlo do prednosti 3:0 poslije autogola Šute, nakon akcije po desnoj strani.

Mersudin Ahmetović je prvo asistirao Suljićz za pogodak kojim je Sarajevo povećalo prednost na 4:0, a onda se i sam upisao u strijelce kaznivši veliku grešku prvoligaša FBIH.

Tačku na i pogotkom za konačnih 6:0 stavio je Musa nakon još jedne akcije po desnoj strani i tako svoju odličnu partiju krunisao golom, te pokupio zaslužene ovacije.