Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Stefan Bajčetić zaigrao za Liverpul u prijateljskom meču protiv Mančester junajteda.

Stefan Bajčetić debitovao za Liverpul Izvor: Profimedia/Jonathan Moscrop/Sportimage

Stefan Bajčetić upisao prvi meč u dresu Liverpula poslije potpisivanja ugovora! Sin nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Srđana Bajčetića dobio je priliku da se pokaže Jirgenu Klopu i to protiv Mančester junajteda.

Njemački stručnjak dao je šansu mladom fudbaleru u prvom prijateljskom meču na pripremama sa ljutim rivalom. Ušao je u igru u 32. minutu umjesto Harvija Eliota, izašao je u 62 kada ga je zamijenio Nabi Keita.

Klop je mijenjao cijeli tim, nekoliko igrača prošlo je baš kao i Stefan, ulazili su i izlazili kasnije. Jasan znak da je Nijemac želio da isproba što više fudbalera i da svima pruži priliku u pripremnom periodu. Sa druge strane Erik Ten Hag izveo je skoro najjači sastav sa De Heom, Varanom, Lindelofom, Fredom, Fernandešom, Sačnčom, Rašfordom, Marsijalom...

Sve to donijelo je "crvenim đavolima" rezultat pošto su u 70. minutu imali tri gola prednosti u Bangkoku (3:0). Strijelci su bili Sančo, Fred i Marsijal. A, kada je Bajčetić u pitanju, nadaju se srpski navijači da bi mogli da ga vide u dresu reprezentacije Srbije. On ima i španski pasoš, jer je rođen u Vigu, igrao je za mlađe kategorije "crvene furije" tako da je izbor na njemu...