Minimalan poraz Tuzle sitija u Holandiji: AZ Alkmar može da "padne" u revanšu! (VIDEO)

Fudbaleri Tuzle sitija minimalno su poraženi od AZ Alkmara u Holandiji, ali su sačuvali realne šanse da se domognu plasmana u narednu rundu kvalifikacija Konferencijske lige.

AZ Alkmar - Tuzla siti, Konferencijska liga 2. kolo Izvor: Facebook/Tuzla City

Nakon što su ukupnim rezultatom 8:0 (0:2, 6:0) delkasirali Tre Pene, izabranici Dragana Jovića su u drugom kolu kvalifikacija Konferencijske lige gostovali u Holandiji renomiranoj ekipi AZ Alkmara.

Ne samo da se nisu obrukali, već su na stadionu "AFAS", sačuvali dobre izglede da u revanšu eliminišu holandski tim.

AZ ALKMAR - TUZLA SITI 1:0 (1:0)

Holanđani su poveli u 13. minutu iz penala, nakon što je golman Nevres Fejzić u kaznenom prostoru oborio danskog fudbalera Jensa Odagarda, a sudija Lukas Fendrih iz Švajcarske pokazao na jedanaesterac.

Siguran realizator sa "bijele tačke" bio je Dani de Vit - 1:0.

Do odlaska na odmor, tim Paskala Jansena je mogao i do ubjedljivije prednosti u 35. minutu kada je Miloš Kerkez, mađarski fudbaler srpskih korijena, sjajno šutirao sa 25 metara, ali je prečka bilasaveznik predstavnika Bosne i Hercegovine.

I u drugom poluvremenu, Holanđani su imali više od igre, loptu u posjedu i udaraca prema golu Fejzića, ali nisu uspjeli da postignu i drugi pogodak, koji bi im olakšao posao u revanšu za sedam dana na sarajevskoj "Grbavici".

Najbliži Fejzićevoj mreži bio je Jens Odgard u 57. minutu kada je glavom šutirao iznad prečke.

Ovako, dobre šanse za prolazak u narednu rundu takmičenja imaju i Jovićevi fudbaleri, koji su večeras u Alkmaru bili možda i previše "stidljivi".

Samo u nekoliko navrata su opasno priprijetili domaćinu - prvenstveno Mirzad Mehanović i Belmin Mešinović, ali bolje od časnog poraza nije moglo. Šteta što Mehanovićev udarac iz 89. minuta umjesto tik iznad prečke nije završio iza leđa golmana Hobija Ferhulsta...

AZ Alkmar: Verhulst, Hacidiakos, Beukema, Indi Martins, Kerkez, Rajnders, De Vit, Klasi, Evjen, Pavlidis, Odgard. Trener: Paskal Jansen.

Tuzla siti: Fejzić, Nukić, Mehidić, Čeliković, Šukilović, Karjašević, Hrkać, Mešinović, Mišić, Kuzmanović, Smajlagić. Trener: Dragan Jović