Istorijska pobjeda Sloge Meridian: Dobojlije pregazile Leotar (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Sloge Meridian stigli su do prve pobjede u m:tel Premijer ligi BiH. Tim iz Doboja pobijedio je ekipu Leotara sa 4:0.

Sloga Doboj Leotar Premijer liga BiH Izvor: MONDO/David Pavlović

U utakmici drugog kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Sloge Meridian su na terenu u Modriči savladali ekipu Leotara rezultatom 4:0. U utakmici koja je počela na nevjerovatnih 38 stepeni, bolje se snašao tim iz Doboja koji je tako nakon remija u prošlom kolu protiv banjalučkog Borca stigli do nova tri boda i prve pobjede u Premijer ligi BiH ikad.

Prvo ime susreta je bio mladi napadač Luka Kulenović, koji je ove godine stigao u Slogu iz prijedorskog Rudara.

Sloga Meridian – Leotar 4:0 (2:0)
/Kulenović 36, 49, Janković 45, Hasanbegović 79/

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u petom minutu kada je Hasanbegović, nakon kornera, glavom šutirao preko gola Leotara. U 21. minutu nova prilika za Dobojlije šutirao je Kulenović, ali brani to Puletić.

Uzvratili su gosti kontrom, ali Trako je to dobro ispratio i stigao ispred Aćimovića.

Tim iz Doboja u vođstvo stiže u 36. minutu. Luka Kulenović pobjegao je svom čuvaru i pogodio u bliži ugao Puletića.

Do kraja prvog dijela igre vidjeli smo još jedan pogodak. Nakon gužve u šesnaestercu lopta stiže do Jankovića koji pogađa za prednost Dobojlija od 2:0.

Drugo poluvrijeme je počelo na isti način kojim je prvo završilo – golom Sloge. Nakon sjajne asistencije Kujundžića, Kulenović postiže svoj drugi pogodak danas – 3:0.

Mogla je domaća ekipa do novog gola u 57. minutu kada je Janković bio u odličnoj prilici, ali je uspio to Puletić odbraniti.

Sve dileme o pobjedniku riješio je Hasanbegović koji je u 79. minutu, nakon kornera, pogodio za nedostižnih 4:0.

Sloga Meridian: Trako, Hasanbegović, Zajić, Popara, Đorić, Milaković, Šaula, Janković, Kujundžić, Stapić, Kulenović.

Leotar: Puletić, Milović, Đajić, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Perišić, Matković, Đuderija, Cvetković, Pervan.