Šalke se vratio u elitu, ali nije dobro počelo: "Jarčevi" slavili rutinsku pobjedu

Nakon samo jedne sezone u "Cvajti", fudbaleri Šalkea su se ponovo vratili u Bundesligu, ali nisu dobro počeli u povratničkoj sezoni.

Keln - Šalke, Bundesliga, 1. kolo Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Nije dobro krenulo za Šalke u povratničkoj sezoni!

Na gostovanju u Kelnu, ekipa iz Gelzenkirhena je nedjeljnom meču prvog kola Bundeslige doživjela ubjedljiv poraz od domaćih "jarčeva".

KELN - ŠALKE 3:1 (0:0)

Odluka o pobjedniku pala je tek u drugom poluvremenu, kada je domaćin poveo pogotkom Luke Kilijana nakon uvježbane akcije iz kornera.

Lopta je izvedena iz ugla, kružila je iz prve oko šesnaesterca, a onda je Jonas Hektor u mat poziciju doveo Kilijana, koji je iz peterca ćušnuo u mrežu - 1:0.

Prednos je udvostručio Florijan Kajnc u 65. minutu kada je odbijenu loptu sa 10-ak metara sproveo iza leđa Aleksandera Švolova - 2:0.

Petnaest minuta prije kraja, Šalke je uspio da smanji rezultat!

Nakon centaršuta iz slobodnog udarca Tomasa Ovejana, na prvoj stativi je najviši u skoku bio Marijus Bultur i pogodio mrežu, ali samo nekoliko minuta kasnije, Keln je definitivno ovjerio trijumf.

Odlično je skočio austrijski reprezentativac Dejan Ljubičić, inače porijeklom iz Busovače, i uz malu pomoć stative postavio konačnih 3:1.

Prvom porazu "kraljevsko-plavih" u povratničkoj sezoni kumovalo je i isključenje Dominika Drekslera u 35. minutu, kada su gosti ostali sa desetoricom u polju.

Prethodno su Štutgarti i RB Lajpcig podijelili bodove rezultatom 1:1 (1:1).