Jedan - zlata vrijedan: Rojs postigao nikad lakši gol u karijeri!

Borusija Dortmund upisala minimalan trijumf u derbiju protiv Bajer Leverkuzena.

Marko Rojs, Borusija Dortmund - Bajer Leverkuzen Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Nova sezona u Bundesligi počela je sinoć demoliranjem Ajntrahta od strane šampiona Bajern Minhena, a danas je odigran i najzanimljiviji meč uvodne runde.

Borusija Dortmund uspjela je da savlada Bajer Leverkuzen minimalnim rezultatom 1:0, a imali su "milioneri" i sreće, jer su gostima poništena dva gola zbog ofsajda.

Gol odluke viđen je već u desetom minutu, a u strijelce se upisao Marko Rojs, postigavši vjerovatno najlakši gol u karijeri.

Mukoko je prošao po lijevoj strani, uputio loptu po dijagonali ka golu "apotekara", tamo se našao Adejemi i pokušao da šutira, ali je uklizao Hinkapije i praktično zaustavio loptu na gol-liniji. Ipak, na žalost tima iz Leverkuzena na pravom mjestu našao se Rojs i samo ćušnuo loptu u gol.

Vodila se žestoka borba, Bajer je pokazao da bi i ove sezone mogao biti među ekipama koje će se boriti za sami vrh tabele, ali na kraju je ipak ostao bez bodova u Dortmundu.

Ranije danas raspucani su bili strijelci. Borusija iz Menhengladbaha iskoristila je igrača više i preokretom protiv Hofenhajma stigla do trijumfa 3:1, a istim rezultatom Union Berlin porazio je Hertu.

Pobjednika nije bilo u duelu Volfsburga i Verdera, a trijumfe u gostima zabilježili su Majnc i Frajburg, koji je u drugom poluvremenu postigao čak četiri gola i stigao do velikog slavlja protiv Augzburga.