Tobol Zrinjski prenos uživo

Fudbaleri Zrinjskog osigurali su plasman u plej-of Konferencijske lige!

Tobol Zrinjski prenos uživo Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog su stigli do istorijskog uspjeha! Remi u revanš utakmici protiv Tobola bio je dovoljan za prolaz u plej-of Konferencijske lige gdje će  čekati poraženog iz duela Olimpijakos - Slovan.

Tobol - Zrinjski 1:1 (0:1)
/Deble 53 - Ćuže 34/

Prvih pola sata gledali smo dosta ujednačenu utakmicu. U 34. minutu Mario Ćuže je odlično probio po desnoj strani i od stativu pogodio mrežu domaće ekipe.

U drugo poluvrijeme Tobol je ušao dosta agresivnije te je prijetio od samog početka. Nagrada za bolju igru stigla je u 53. minutu kada je Deble pogodio za izjednačenje. Golu je prethodilo nekoliko sjajnih driblinga Tošića koji je danas odigrao jako dobru utakmicu.

Mogao je Zrinjski do gola u 66. minutu kada je Janković odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta pogodila stativu.

U 80. minutu Tobol je ostao sa igračem manje. Bilbija je ukrao jednu loptu i izašao sam pred golamana domaće ekipe koji je zastavio loptu rukom van 16 metara nakon čega je isključen.

Do kraja smo gledali pritisak Tobola, ali golova nije bilo.

Zrinjski je plasmanom u plej-of Konferencijske lige zaradio dodatnih 850.000 evra, pa je sada došao do cifre od skoro dva miliona evra zarađenih od evrospkih takmičenja ove sezone.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

17:57

- Kraj utakmice -

Zrinjski je u plej-ofu Konferencijske lige!

17:55

90+6'- Gužva na terenu

Došlo je naguravanja na terenu između fudbalera Zrinjskog i Tobola

17:54

90+6' - Tošić preko gola

Ovo je bilo blizu.

17:52

90+5'- Slobodni udarac iz zone šuta za Tobol

17:51

90+4' - Pritisak Tobola

Opasno je pred golom Zrinjskog već par minuta

17:49

90+1' - Igraće se šest minuta nadoknade

17:48

90' - Kakva prilika za Tobol

Pobjegao je Sergejev, stigla ga je odbrana Zrinjskog. Tražili su i penal igrači Tobola, ali nema ništa od toga. Dva domaća fudbalera su dobila po žuti karton zbog prigovora.

17:45

88'- Žakšilikov glavom pored gola

17:39

82'- Ulazi rezervni golman

Ulazi rezervni golman Akmurzin, a izlazi Deble. Izašao je i Maročkin, a ušao Žakšilikov.

17:38

80'- Crveni za golmana Tobola!

Biblija je ukrao loptu i izašao sam pred golmana Tobola koji je rukom zastavio loptu van 16 metara.

17:37

80'- Još deset minuta nade za Tobol

Zrinjski i dalje ima rezultat koji ga vodi u plej-of Konfrenecijske lige.

17:34

76' - Deble sa distance pokraj gola

17:33

74' - Sergev u velikoj šansi

Malo je nedostajalo da Sergev ugura loptu u mrežu sa nekoliko metara.

17:30

72'- Sjajan dribling Tošića

Nanizao je Tošić nekoliko igrača, ali zaustavlja ga Maglica

17:29

71'- Još jedna izmjena kod "plemića"

Izlazi Ilinković, ulazi Kamenar

17:25

68'- Velika šansa za Tobol

Šutirao je Sergejev, ali lopta odlazi preko gola.

17:24

66'- Malekinušić odmah "požutio"

17:24

66' - Niko Janković pogađa stativu!

Stativa spašava Tobol, ponovo je odlično gađao Janković. U nastavku se lopta odbila do Bilbije, ali odbranio se Tobol.

17:22

64'- Trostruka izmjena u redovima Zrinjskog

Izašli su Maglica, Jukić i Ćuže. U igru su ušli Stranput, Malekinušić i Senić

17:21

62' - Dvostruka izmjena kod Tobola

Izašli su Tagibergen i Vukadinović, a umjesto njih na terenu Ošučukvu i Sergev

17:20

62' - Tobol bolji u nastavku

Ušao je Tobol puno bolje u drugo poluvrijeme te su sve karte bacili u napad

17:12

53'- Deble pogodio za izjednačenje - 1:1.

Tošić maestralno prošao, a Deble savladao Čondrića za izjednačenje.

17:09

Zrinjski lijepo zaradio

Zrinjski je do sada zaradio 1,1 milion evra od evropskih takmičenja, a ukoliko "preskoče" i Tobol zaradiće dodatnih 850.000 evra

17:08

50' - Korner za Zrinjski

Ponovo je Janković pokušao direktno iz kornera, ovog puta brani golman Tobola.

17:07

49' - Žuti karton za Deblea

17:02

- Počelo je drugo poluvrijeme -

Izmjena u redovima Tobola. Ušao je Mužikov, a izašao Žarinbetev.

16:48

- Kraj prvog poluvremena -

Zrinjski nakon prvih 45 minuta vodi sa 1:0 golom Maria Ćužea.

16:46

45'- Korner za Tobol

Loše izveden korner

16:42

41' - Pokušava i Janković!

Odbrana Tobola je predala loptu Jankoviću koji šutira sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored gola

16:41

39'- Još jedna prilika za Zrinjski

Sjajan pas je dobio Jukić, ali se malo spetljao te je njegov udarac otišao pored gola. Šteta

16:40

39' - Zrinjski ima sve u svojim rukama!

"Plemići" sada imaju dva gola prednosti

16:35

34' - Zrinjski vodi 1:0!

Pogodio je Ćuže koji je prethodno probio po desnoj strani i od stativu loptu poslao u mrežu domaće ekipe.

16:32

31' - Četvrti korner za domaće

Čisti to odbrana Zrinjskog

16:32

30'- Novi pokušaj Deblea

Pokušao je Deble, ali je Barišić na vrijeme uklizao. Biće novi korner za Tobol

16:31

30' - Ujednačen meč, Tobol za nijansu opasniji

16:25

24' - Novi korner za Tobol

Boksuje Čondrić.

16:23

22'- Gužva pred golom Zrinjskog

Novi nalet ekipe Tobola, pao je jedan fudbaler domaće ekipe u šesnaestercu, ali sudija samo odmahuje rukom.

16:22

21'- Biblija

Pokušao je Biblija sa ruba šesnaesterca, ali brani to golman domaćih.

16:21

19' - Kakva šansa za Tobol

Vukadinović ponovo šutirao, ali na svu sreću i ovog je puta bio neprecizan

16:19

18' - Korner za Tobol

Savić otklanja opasnost

16:17

15' - Prva velika opasnost pred golom Zrinjskog

Šutirao je Zaharinbetov, lopta odlazi malo pored stative

16:16

15' - Vukadinović sa distance preko gola

16:15

14' - Otvorena utakmica na samom početku

16:14

12' - Nova gužva pred golom domaće ekipe

Opasno je bilo pred golom Tobola, ali je lopta preskočila Jukića.

16:11

10' - Slobodni udarac sa strane za Tobol

Prekršaj je napravio Jukić. Dobor je odreagoval odbrana Zrinjskog, samo aut za Tobol

16:10

9' - Barišić glavom preko gola

Hrvoje Barišić je bio najviši u skoku nakon kornera, ali je lopta otišla preko gola

16:09

8' - Opasno pred golom Tobola, novi korner za "plemiće"

16:06

5' - Prilika za Tobol

Dobra šansa za ekipu Tobola, ali brani to Čondrić. Šutirao je Deble.

16:03

2'- Korner za Zrinjski

Čisti to odbrana Tobola

16:01

- Utakmica je počela -

15:54

Sve je spremno za početak utakmice

14:53

Pobjednik ovog duela ide na poraženog...

...iz dvomeča između Olimpijakosa i Slovana iz Bratislave. Prvi meč u Atini završen je neriješenim rezultatom 1:1.

14:51

SASTAVI

Zrinjski: Čondrić - Tičinović, Magdić, Barišić, Savić, Maglica - Jukić, Janković, Ilinković, Čuže - Bilbija. Trener: Sergej Jakirović

Tobol: Mokin - Amanović, Mali, Marohin, Kairov – Tagibergen, Jovančić, Zaharinbetov - Vukadinović, Deble, Tošić. Trener: Milan Milanović.

14:48

Podsjetite se majstorije Nike Jankovića!

Prvi duel bh. šampiona i prvaka Kazahstana riješio je direktno iz kornera vezista Zrinjskog Niko Janković.