Razbili Sarajevo, pa razbijeni na "Grbavici": Željezničar vodio 4:0 protiv Tuzle sitija, pa malo pokvario utisak! FOTO

Fudbaleri Željezničara razbili su Tuzlu siti u utakmici petog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar - Tuzla siti, PL BiH, 5. kolo Izvor: Picasa

Fantastična utakmica na "Grbavici"!

Tuzla siti je stigao na noge Željezničaru poslije velike pobjede i "petarde" protiv Sarajeva na zeničkom "Bilinom polju" (1:5), ali večeras nije mogao ništa protiv veoma raspoloženog domaćina, koji je na veoma ubjedljiv način stigao do druge ovosezonske pobjede!

ŽELJEZNIČAR - TUZLA SITI 4:2 (1:0)

Tim sa "Grbavice" je do nogu potukao izabranike Dragana Jovića - vodio je sa 4:0 a moglo je biti i više, da bi se u finišu plavi malo opustili što je kažnjeno sa dva pogotka u mreži Josipa Bendera.

Željo je propustio barem tri-četiri stopostotne prilike u kojima je mogao i da riješi pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu, ali se u ključnim trenucima nisu snašli Dženan Haračić, Semir Štilić je uzdrmao stativu, a jednom je ponajboljeg aktera utakmice - Brazilca Santosa zaustavio odlični golman Nevres Fejzić.

No, krenimo redom...

U četvrtom minutu Haračić je poslije prodora i dodavanja Santosa izišao sam ispred golmana Nevresa Fejzića, ali je čuvar mreže Tuzlaka izišao na vrijeme, skratio ugao i spriječio vođstvo Želje.

Pet minuta kasnije, Santos je ponovo odlično prošao po lijevoj strani i centrirao u peterac, ali je Haračić promašio prazan gol!

Brazilac Santos je čuda činio po lijevoj strani, pa je poslije novog prodora i povratne lopte u 15. minutu Semir Štilić iz drugog pokušaja prevario Fejzića, ali je stativa spasila tuzlanski tim.

U 33. minutu, Santos je ukrao loptu od gostujućeg tima i našao se ispred Fejzića, međutim, golman gostiju iz Tuzle je ponovo sjajno reagovao i skinuo novi "zicer" plavih.

Ipak, Željin Brazilac je pet minuta kasnije poslije nove minijature izborio penal! Lopta je u ruku pogodila Ajdina Nukića, a sudija Frano Jelić nije imao dilemu, pokazao je na bijelu tačku!

Odgovornost je preuzeo Štilić i prevario Fejzića, poslavši golmana u prazno, a loptu u mrežu  - 1:0.

Na otvaranju drugog dijela, Željo je udvostručio prednost.

Štilić je centrirao iz kornera, Armin Hodžić je najviše skočio i dobro šutirao, Fejzić uspio da odbrani, ali lopta se odbila na nogu Hamze Gasala, kojem nije bilo teško da je ćušne u mrežu - 2:0.

Gasal je samo nekoliko minuta kasnije "ovjerio" pobjedu Želje!

Nakon proigravanja Haračića, izdržao je protivnika na "leđima" i pogodio gol Fejzića - 3:0.

Željo ni tada nije stao već je u 59. minutu nakon novog igranja Nukića rukom u kaznenom prostoru izborio novi penal.

Bakir Brajlović je tada stao na gol umjesto kapitena Fejzića, ali ni novi čuvar mreže nije mogao da zaustavi udarac Santosa sa "kreča" - 4:0.

Do kraja utakmice na "Grbavici", gosti su uspjeli da smanje u 76. minutu, a strijelac je bio Semir Smailagić, koji je pospremio "odbijajac" u mrežu Josipa Bendnera - 4:1.

Pet minuta kasnije, Tuzla siti je postigla još jedan gol, nakon nove odbijene lopte koju je u mrežu sproveo Mladen Veselinović - 4:2.

Željezničar: Bender, Hajdarević, Cocalić, Haračić, Gasal, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Galić, Vego. Trener: Edis Mulalić

Tuzla siti: Fejzić, Nukić, Kuzmanović, Karjašević, Karić, Mešinović, Čeliković, Mišić, Hrkač, Mehidić, Kulibali. Trener: Dragan Jović