Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Feđe Dudića upisala drugi uzastopni poraz.

Nisu ni zaboravili "petardu", a dobili novi šamar: Igman savladao Sarajevo i ispisao istoriju! Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva još se nisu oporavili od ubjedljivog poraza 5:1 od Tuzla sitija u srijedu.
Samo četiri dana kasnije novi šamar za ekipu Feđe Dudića – Sarajevo je poraženo od Igmana rezultatom 2:0 u meču 5. kola Premijer lige BIH.

Sedam golova primila je bordo ekipa u dvije utakmice i još jednom dokazala da ima ogromne probleme u odbrani gdje joj nedostaje nekoliko povrijeđenih igrača, pa uprava pokušava da to riješi dovođenjem novog defanzivca.

Problema ima očigledno i u napadu, jer su protiv Tuzla sitija uspjeli da postignu tek počasni gol, a protiv Igmana ni to, iako su čak od 55. minuta imali igrača više, nakon isključenja Bodula.

Već tada Sarajevo je bilo u zaostatku, preciznije od sredine drugog poluvremena.

U 25. minutu Suljić je promašio loptu u šesnaestercu nakon odlične povratne lopte, a vrlo brzo domaći su izveli kontru, a Musa je oborio Ramiča u šesnaestercu i dosuđen je penal za Igman.

Čast da postigne istorijski prvi gol Igmana u Premijer ligi BIH imao je Damir Hrelja, ali je to učinio uz malo sreće. Šahinovič je odbranio njegov udarac sa bijele tačke, ali se lopta odbila ponovo do Hrelje koji iz druge trese mrežu za vođstvo Igmana 1:0.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Deset minuta kasnije Varešanović je bio u prilici da izjednači, međutim, njegov pokušaj nekako ej izblokiran u šesnaestercu, a već početkom drugog poluvremen novi šok u Doboju kod Kaknja.

Bodul je izveo korner u 53. minutu, a Jakupović je ostao usamljen i glavom poslao loptu u mrežu za velikih 2:0!

Dvije minute kasnije asistent Bodul dobija drugi žuti i crveni karton i od tog trenutka do kraja utakmice trejala je ofanziva Sarajeva, međutim, odbrana Igmana nije probijena.

Čak je Igman mogao i do ubjedljivije pobjede, ali je Hebibović u sudijskoj nadoknadi pogodio prečku, a ni još jedan crveni karton koji je zaradio Blagojević u nadoknadi nije pomogao ekipi Feđe Dudića.

Igman je tako upisao istorijsku prvu pobjedu u Premijer lig BiH, a Sarajevo nakon dva porzaa očekuje težak raspored.

Prvo će Sarajelije dočekati Slobodu koja je u subotu pobijedila Borac, a potom idu u goste Željezničaru.