Sve se mijenja, samo Bajern pobjeđuje – "Vukovima" ostaje tek sjećanje na šampionsku sezonu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bajern bez mnogo problema savladao Volfsburg za prvo mjesto na tabeli Bundeslige.

Bundesliga 2. kolo Bajern - Volfsburg 2-0 Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Posljednji put kada je Volfsburg pobijedio Bajern dvostruki strijelac za „vukove“ bio je Edin Džeko, u onoj čuvenoj šampopnskoj sezoni 2009, a tako će ostati i nakon nedjeljnog duela ove dvije ekipe.

Rutinski, bez mnogo problema i sasvim zasluženo Bajern je savladao Volfsburg 2:0, a još dva puta tresla se mreža, međutim, nakon intervencije iz VAR sobe golovi su poništeni zbog ofsajda.

Oba puta strijelac je bio Sadio Mane, pa nakon gola u Superkupu Njemačke i prošlog vikenda nije uspio produžiti golgeterski niz i na trećem meču u dresu Bajerna.

Umjesto Senegalca koji je ovog ljeta stigao iz Bajerna pogađali su „starosjedioci“ Džamal Musijala i Patrik Miler i već u prvom poluvremenu riješili meč na Alijanc Areni.

Prvu veliku priliku imao je Pavar koji je pogodio prečku nakon jednog kornera, a šampion Njemačke stigao ej konačno do vođstva u 33 minutu. Kimih je poslao loptu za Musijalu, koji se odlično okrenuo na nakih 18 metara i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Asistent kod prvog, Miler, bio je strijelac drugog pogotka za Bavarce deset minuta kasnije.
Istina, dobar dio posla obavili su Dejvis i Kimih, Kanađanin je probio i vratio za Kimiha koji je šutirao, a Miler je postavio nogu i skrenuo loptu prevarivši Koena Kastilsa.

Bajern je imao apsolutnu dominaciju do kraja o čemu govore i 24 upućena šuta, od kojih osam u okvir gola, dok je Volfsburg samo jednom šutirao u okvir gola.