Tim Nenada Lalatovića vratio se na pobjednički kolosijek savladaši Željezničar.

borac željezničar  Izvor: FK Borac

U velikom derbiju bh. fudbala, Borac je rezultatom 2:1 savladao Željezničar!

Dominirao je Borac tokom prvog poluvremena, te iz apsolutne kontrole igre postigao dva pogotka.

Poveli su crveno-plavi već u 14. minutu – centrirao je Goran Zakarić sa lijeve strane, lopta je preletjela sve igrače, a onda je Stjepan Vego nespretno intervenisao i matirao vlastitog golmana Josipa Bendera.

Udvostručena je prednost četiri minuta prije odlaska na odmor. Ponovo je Zakarić odigrao jednu od najvažnijih uloga – izveo je korner sa desne strane, a lopta je na suprotnoj stativi stigla do Aleksandra Vojnovića, koji udarcem glavom postiže gol za 2:0.

Stvari su po Borac odlično izgledale do 77. minuta – kada je gostujući sastav prepolovio minus.

Pomenuti Vojnović skrivio je penal, faulirao je Semira Štilića koji je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:1 i rezultatsku neizvjesnost na Mlakvama.

Do kraja meča, gosti su bili ti koji su se najviše pitali, ali je Borac uspio da sačuva stečeni kapital i osvoji važne bodove, nakon prošlosedmičnog poraza (2:0) protiv tuzlanske Slobode.

U narednom kolu, Borac će gostovati Leotaru, dok će Željezničar u najvećoj utakmici koju BiH može da ponudi biti domaćin Sarajevu.

BORAC: Pavlović, Gajić, Vojnović, Lukić, Andrić, Spremo, Kulašin (od 74. Cvijanović), Popara, Tatar (od 90+1. Subić), Piščević, Zakarić (od 68. Begić). Trener: Nenad Lalatović.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Hajdarević (od 84- Beća), Cocalić, Mekić (od 46. Beganović), Haračić (od 46. Amoa), Gasal, Štilić, Drina, Santos (od 74. Šehić), Galić, Vego (od 56. Malić). Trener: Edis Mulalić.

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:53

Kraj

Završena je utakmica, Borac je pobijedio Željezničar rezultatom 2:1!

18:51

90+2' - Žuti karton za Šehića

18:50

90+1' - Subić mijenja Tatara

18:50

Tri minuta nadoknade

18:44

84' - Nova izmjena u "Želji"

Izašao je Hajdarević, na terenu je Beća.

18:41

81' - Beganović!

"Ušla je voda u uši" igračima Borca nakon gola gostiju.

Gradio je Željezničar akciju, na kraju se Beganović odlučio na udarac iz daljine, ali je Pavlović bio dobro postavljen.

18:38

77' - GOOOOL, 2:1!

Smanjio je Željezničar prednost Borca, Štilić je penal pretvorio u gol!

Faulirao ga je Vojnović, a potom je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:1.

18:35

74' - Šansa za Borac!

Stvorila se gužva pred golom gostiju, velika je prilika bila za Borac, ali nisu uspjeli crveno-plavi da upute udarac ka Benderu!

Dvije izmjene u ovim trenucima - u Borcu, na terenu je Cvijanović umjesto Kulašina, dok je kod "Želje" Šehić zamijenio Santosa.

18:30

71' - Izblokiran Štilić

Gasal je uposlio Štilića, ali je Vojnović uspio da interveniše na vrijeme.

18:28

68' - Prva izmjena u Borcu

Umjesto Gorana Zakarića, na teren će Amar Begić.

18:22

62' - Kulašin!

Sjajna solo-akcija Borčevog krilnog napadača!

Prevario je Kulašin Cocalića, potom i Drinu, onda htio da lobuje Bendera, ali je to učinio loše, pa je propala sjajna šansa da Borac povede 3:0 u velikom derbiju!

18:20

61' - "Požutio" je sada i Zakarić

18:20

59' - Žuti karton za Santosa zbog nesportskog ponašanja

18:17

56' - Loš udarac Beganovića

Nakon centaršuta sa desne strane, intervenisala je odbrana Borca, a u nastavku akcije Beganović iz daljine šutira visoko preko gola.

Odmah nakon toga, nova izmjena kod gostiju - izašao je Vego, na terenu je Malić.

18:15

55' - Mirna igra u nastavku

Nije bilo uzbuđenja u prvih deset minuta nastavka, Borac kontroliše igru i rezultat.

18:05

46' - Nastavljena je utakmica!

18:05

Dvostruka izmjena u Željezničaru

Ulaze Beganović i Amoa, van igre su Haračić i Mekić.

17:49

Kraj prvog poluvremena

17:48

Igraće se dva minuta nadoknade

17:47

45' - Moglo je biti 3:0!

Centrirao je Zakarić, Bender je intervenisao, Lukić je bio u prilici, ali je Drina uspio da otkloni opasnost!

17:45

41' - GOOOOOL, 2:0!

Drugi gol za Borac, pogodio je sada Vojnović!

Zakarić je izveo korner, lopta je preskočila sve igrače, a na suprotnoj stativi ju je sačekao Vojnović i sproveo u mrežu!

17:41

40' - Žuti karton za Hajdarevića

17:40

39' - Nastavljena je utakmica

17:39

37' - Nakratko je prekinut meč zbog "neprimjerenog skandiranja Lešinara"

17:37

34' - Tatar!

Sjajna šansa za Banjalučane!

Kulašin je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu za Tatara, koji nakon reakcije Drine šutira preko gola!

17:30

28' - Igra se odvija na sredini terena

Nema u ovim trenucima prilika ni na jednoj ni na drugoj strani, igra se između dva šesnaesterca.

17:27

24' - "Požutio" je Tatar

17:24

22' - Žuti karton za Vegu

17:21

18' - Slab udarac Drine

Prenio je defanzivac Željezničara loptu na protivničku polovinu, šutirao, ali je to učinio veoma slabo i nije bilo opasnosti po gol Pavlovića.

17:17

14' - GOOOOL, 1:0!

Poveo je Borac, autogol je postigao Vego!

Zakarić je centrirao, a igrač gostiju zatresao vlastitu mrežu!

17:09

6' - Lukić!

Nije dobro zahvatio loptu Borčev napadač!

Centirao je Spremo sa lijeve strane, ali ofanzivac crveno-plavih nije reagovao na željeni način.

17:08

5' - Gužva pred golom Borca, Santos pogodio stativu!

Mogao je gostujući tim sada da povede!

Santos je prošao po lijevoj strani, uposlio u sredini Štilića koji je ostavio loptu za Haračića koji pada u šesnaestercu.

Tražili su gosti penal, nije ga bilo, da bi u nastavku akcije Santos pogodio stativu!

17:02

1' - Počela je utakmica!