Maestralan pogodak bh. reprezentativca nedovoljan za remi: Verder šokirao Dortmund u sudijskoj nadoknadi (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Majstorija bh. napadača i šok u Dortmundu!

Ermedin Demirović, Frajburg Izvor: FILIP SINGER/EPA

Odigrano je pet utakmica trećeg kola Bundeslige. Već možemo reći kako će ovo kolo obilježiti fenomenalan pogodak Ermedina Demirovića protiv ekipe Majnca.

Fudbdaleri Majnca su poveli u 31. minutu golom Onisvoa, da bi samo četiri minute kasnije Ermedin Demirović golom utakmicu, barem rezultatiski, vratio na početak.

Demirović je petom maestralno matirao golmana Majnca. Inače ovo je prvi gol bh. napadača za ovaj klub. Pogledajte kako je pogodio naš reprezentativac.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi Majnca stiže do punog plijena. Je-Sung Le pogodio je glavom u 93. minutu za pobjedu svoje ekipe.

Fudbaleri Dortmunda su do 89. minuta imali dva gola prednosti nad ekipom Verdera, a ona je usljedila ofanziva fudbalera iz Bremena koji su uspjeli postići tri gola i slaviti na ovom teškom gostovanju. Povela je Borusija u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je pogodio Brant, da bi Gureiro u 77. minutu uduplao vođstvo.

Igrao se 89. minutu kada je Buhanan smanjio na 1:2. Četiri minute kasnije Šmit pogađa za izjednačenje, da bi u 95. minutu Burke pogodio za potpuni preokret.

U ostale tri utakmice Hofenhajm je slavio sa 3:0 protiv Leverkuzena, Frajburg je bio bolji od Štutgarta sa 1:0 dok su Šalke i Volfsburg odigrali bez golova.