Tuzla siti sve riješila u prvo poluvremenu: Leotar stigao do počasnog gola (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Tuzla siti ubjedljivo protiv Leotara - 4:1.

Tuzla siti Leotar šesto kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Tuzla siti je u okviru šestog kola m:tel Premijer lige BiH nadigrala ekipu Leotara i upisala još jednu ubjedljivu pobjedu. Ekipa iz Simin Hana je sa četiri gola sve riješila u prvom poluvremenu.

Tuzla siti – Leotar 4:1 (4:0)
/Kulibali 2, Kuzmanović 21, Puletić 32 ag., Nargalić - Pervan 90+1 /

Već u drugom minutu Tuzla siti stiže do vođstva. Mišić je uposlio Kulibalija koji pogađa nakon loše reakcije golmana Puletića.

U 10. minutu Leotar je preko Todorovića imao veliku šansu, ali brani to Brajković.

Jedanaest minuta kasnije Tuzla siti stiže i do drugog gola. Kulibali se ovog puta našao u ulozi asistenta, a majstorski je pogodio Mićo Kuzmanović za 2:0.

Nastavio je tim iz Simin Hana sa napadima. Prvo je u 23. minutu Đajić u posljednji čas intervenisao ispred Nargalića, da bi pet minuta kasnije Cmiljanović blokirao udarac Mišića.

Isti fudbaler u 32. minutu sa dvadesetak metara pogađa prečku, a lopta se od golmana Leotara odbija u mrežu - 3:0. Tuzla siti je nastavila u istom ritmu, a u 39. minutu bilo je već 4:0. Strijelac je ovog puta bio Nargalić.

Prvu priliku u nastavku imao je Veselinović, ali je njegov udarac odbranio golman ekipe iz Trebinja.

U 68. minutu Leotar je imao slobodni udarac na dvadesetak metara od gola Tuzle sitija, ali je Pervan loše šutirao.

Leotar je u 81. minutu mogao do gola. Prvo je Milović u pokušaju da centrira pogodio prečku da bi zatim Brajlović odbranio udarac Karića.

U prvom minutu sudijske nadoknade Leotar stiže do počasnog gola. Pogodio je Pervan nakon asistencije Karića petom.

Tuzla siti: Brajković, Šukilović, Nukić, Kuzmanović, Nargalić, Karjašević, Čeliković, Mišić, Mehidić, Pantelić, Kulibali.

Leotar: Puletić, Stanojević, Čubrilo, Milić, Todorović, Aćimović, Đajić, Cvetković, Cmiljanović, Čavić, Matković.