Remi u Modriči: Sloga Meridian i Široki Brijeg odigrali bez pobjednika (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Sloga Meridian i Široki Brijeg su na stadionu "Dr Milan Jelić" odigrali bez pobjednika

Sloga Široki Brijeg 6 kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U okviru 6. kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Sloge Meridian su na stadionu u Modriči dočekali ekipu Širokog Brijega. Nakon prvih 45 minuta Širokobriježani imaju minimalnu prednost.

Sloga Meridian - Široki Brijeg 1:1 (0:1)
/Milaković 50 - Ćavar 39 pen/

Širokobriježani su krenuli ofanzivno od samog početka. Već u petom minutu Kpan je promašio prazan gol Sloge Meridian, lopta je otišla visoko preko gola. Dvije minute kasnije gosti stižu do gola, ali je isti poništen zbog ofsajda.

Uzvratila je Sloga preko Đorića, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.

U 23. minutu ponovo prijeti ekipa iz Širokog Brijega, ali udarac Kuprešaka brani Dabić. Deset minuta kasnije ponovo je Kuprešak bio u centru pažnje. Ovog puta je njegov udarac glavom otišao preko gola. Četiri minuta kasnije probao je Kpan, ali i ovog puta je bio neprecizan.

U 39. minutu Popara obara Tadeija u šesnaetercu, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran sa kreča bio je Marijan Ćavar za vođstvo Širokog Brijega – 0:1.

Na samom startu drugog poluvremena Sloga Meridian stiže do izjedančenja. Pogodio je Milaković iz slobodnog udarca nakon loše reakcije Tomića.

U 56. minutu gosti su imali dobru priliku, ali udarac Lukića brani Dabić.

Još jednu odličnu intervenciju imao je Dabić u 72. minutu kada je zaustavio udarac Tadeija sa distance. Pet minuta kasnije bilježimo još jednu odbranu Dabića.

Fudbaleri Sloge su mogli do gola, ali udarac Popare "skida" Tomić. Dobru priliku za goste imao je Mašić, međutim ni on nije uspio savladati Dabića. Njegov udarac pogađa vanjski dio mreže.

Široki Brijeg je u 94. minutu ostao sa igračem manje nakon što je Marijan Ćavar zaradio drugi žuti karton.

FK Sloga Doboj: Dabić, Dadić, Hasanbegović, Popara, Đorić, Milaković, Krstovski, Čolić, Stapić, Milanović, Kulenović.

NK Široki Brijeg: Tomić, Barišić, Valinčić, Mašić, Kpan, Tadei, Lukić, Pejić, Čavar, Kupreščak, De Oliveira.