Kakva glupost golmana Čelsija: Amerikanci ih "našamarali", ovakav poraz će dugo boljeti!

Autor Haris Krhalić

Lids je savladao Čelsi 3:0 i nastavio odličnu seriju rezultata na početku nove sezone Premijer lige.

Lids Čelsi  3:0 greška Mendija Izvor: Youtube/Arena Sport TV/printscreen

Prošlog vikenda, Čelsi je ostao bez dva u nadoknadi vremena derbija protiv Totenhema, ali i bez trenera Tomasa Tuhela zbog sukoba sa kolegom sa druge strane, Antoniom Konteom.

Sedam dana kasnije, "plavci" su ostali bez ijednog boda na gostovanju Lidsu i to nakon što ih je ekipa Amerikanca Džesija Marša potpuno razbila 3:0! A sve je započela katastrofalna greška golmana Čelsija, Eduara Mendija.

Lids je pobijedio Čelsi u odsustvu suspendovanog Tuhela i to golovima Brendana Aronsona u 33. minutu, Rodriga u 37. i na kraju Džeka Harisona u 69. minutu. Ali dugo će se pričati o golu koji je ozbiljno uzdrmao "plavce" i Lids doveo u vođstvo.

Golman Mendi je prihvatio jedno naizgled najobičnije povratno dodavanje u svom petercu, ali umjesto da odmah izbije loptu, riješio je da pokuša da izvede nešto više.

Šta tačno, nije poznato, ali taj nespretan potez Mendija kaznio je Brendan Aronson. Amerikanac mu je oteo loptu i praktično ni iz čega postigao pogodak za veliko slavlje domaćeg tima. Pogledajte kako je to izgledalo:

Kiks Mendija, Lids - Čelsi
Izvor: Youtbue/Arena sport TV

Samo četiri minuta kasnije je "grogirani" Čelsi primio još jedan gol, kada je postajalo jasno da im ove nedjelje neće biti spasa, a u finišu utakmice je sve pogoršao i crveni karton Kalidua Kulibalija.

Čelsi sada ima samo četiri boda posle prva tri kola, dok je Lids na deobi drugog mjesta sa sedam. U isto vrijeme dok se igrao ovaj meč, ekipa Brajtona je na gostovanju savladala Vest Hem 2:0 i tako nastavila identičan start sezone kao i Lids.