SFK 2000 osvojio turnir u Rumuniji! Šampion BiH u drugom kolu kvalifikacija za LŠ

Sarajke su upisale dva trijumfa i stekle pravo nastupa u drugoj rundi, koja je zakazana za septembar.

sfk 2000 u drugom kolu kvalifikacija za ligu šampiona Izvor: FS BiH

Fudbalerke SFK 2000 osvojile su turnir u Klužu i igraće u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona!

Nakon trijumfa (4:0) nad Birkirkarom, Sarajke su danas u finalu kvalifikacionog turnira nadigrale i domaćina, te trijumfom rezultatom 2:1 izborile nastup u sljedećoj fazi, koja je zakazana za drugu polovinu septembra.

Maja Jelčić je 12 minuta prije odlaska na odmor pogodila za vođstvo šampiona BiH, dok je Rumunke u život vratila Mihaela Ćolaču pogotkom u 68. minutu.

Ipak, samo minut kasnije Marija Ana Milinković je po drugi put primorala domaći tim da vadi loptu iz mreže i odvela svoj tim do velikog uspjeha.

Protivnika u drugoj fazi, u kojoj će učestvovati 14 ekipa, SFK 2000 će saznati 1. septembra, nakon žrijeba u Nionu.

U drugom kolu "staze šampiona", u kojoj se takmiči SFK 2000, već su Slavija Prag, Rezengor, Kege, Valur, Rendžers, Žitlobud-2, Cirih, Benfika, Sankt Pelten, i Vlaznija.

Preostala mjesta popuniće pobjednici mečeva KuPS – Anderleht, Kirjat Gat – Juventus I Bran – Spartak Subotica.